Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

książkaKULTURAPolecamy

Literaci na stadionie

Od 23 do 26 maja na Stadionie Narodowym spotkają się miłośnicy słowa pisanego – po raz dziesiąty w stolicy odbywają się Warszawskie Targi Książki.

WTK to jedna z największych obok Śląskich Targów Książki w Katowicach oraz Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie tego typu imprez w Polsce. Tegoroczna, jubileuszowa edycja organizowana przez spółkę Targi Książki oraz Murator EXPO po raz siódmy zagości na PGE Narodowym. W ramach wydarzenia odbędą się spotkania i prelekcje z pisarzami oraz ludźmi kultury, a także rozstawiane zostaną stoiska wydawnictw oferujące sprzedaż książek w okazyjnych cenach. Częścią targów jest także festiwal Komiksowa Warszawa, skupiony na polskich i zagranicznych twórcach oraz wydawnictwach komiksowych. W 2017 roku Warszawskie Targi Książki odwiedziło ponad 75 tysięcy zwiedzających i ponad tysiąc autorów.

Oprócz regularnego programu WTK, w ramach którego odbędzie się spotkanie z Markiem Krajewskim czy sesja autografów Hanny Krall przygotowano również program specjalny skupiony wokół tegorocznego gościa honorowego targów Rumunii. W ramach programu specjalnego zaplanowano między innymi debatę poświęconą przekładom z literatury rumuńskiej i wystawę Transylwania oczami polskich fotografów. -W stulecie nawiązania rumuńsko-polskich relacji dyplomatycznych (1919-2019), gdy Rumunia sprawuje prezydencję w Radzie Europejskiej, pragniemy zaprezentować siłę i różnorodność literatury oraz bogactwo kultury naszego kraju – piszą organizatorzy na stronie internetowej targów.

GDZIE: PGE Narodowy, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1

KIEDY: 23-26 maja 2019

ZA ILE: 12 zł (czwartek lub piątek) i 15 zł (sobota lub niedziela) – bilet normalny jednorazowy;

              5 zł – bilet ulgowy jednorazowy (dla emerytów lub rencistów);

              18 zł (czwartek lub piątek) i 25 zł (sobota lub niedziela) – bilet rodzinny jednorazowy;

              30 zł – imienny karnet dla 1 osoby na 4 dni

Fot. materiały prasowe