ARCHIWUMPolecamyUW

Orientalny kiermasz świąteczny – pomoc dla Jemenu

We wtorek 18 grudnia, na wydziale Orientalistycznym UW odbędzie się kolejna edycja kiermaszu świątecznego, na którym kupić będzie można oryginalne prezenty na święta. W tym roku dochód zostanie przeznaczony na pomoc humanitarną w Jemenie.

– Kryzys w Republice Jemeńskiej jest jednym z największych na świecie, dlatego tak bardzo potrzebna jest tam nasza pomoc – piszą organizatorzy, Samorząd Studentów Orientalistyki UW. Akcja organizowana wspólnie z Polską Akcją Humanitarną ma pomóc zebrać pieniądze dla potrzebujących.

Podczas kiermaszu, będzie można kupić przedmioty związane z Jemenem i sztuką bliskiego wschodu. Na uczestników wydarzenia czekają prezenty, stanowisko malowania twarzy henną, stoisko malowania tradycyjnych koreańskich masek i wachlarzy, kaligrafia koreańska oraz hanboki, które będzie można przymierzyć.

Organizatorzy podkreślają, że ceny za oferowane przedmioty będą symboliczne, każdy może bowiem przekazać większą sumę pieniędzy by wesprzeć obywateli Jemenu.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 18 grudnia, w godz. 9:00-19:00 w dawnej Afrezji – piwnicy Budynku Wydziału Orientalistycznego UW. Wstęp wolny.