KULTURAWYDARZENIA

Teatr pod chmurką

Kulturalnie, bezpłatnie, w plenerze – brzmi nieźle? Teatr Polonia oraz Och-Teatr po raz kolejny zapraszają na serię spektakli pod chmurką.

Na czas wakacji teatry Krystyny Jandy wychodzą w plener. W lipcu przedstawienia będzie można oglądać na placu Konstytucji, w sierpniu – przed siedzibą Och-Teatru przy Grójeckiej 65.

– W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa nowy spektakl pt. „Dwa Miliony Kroków” Piotra Rowickiego. W obsadzie: Agnieszka Przepiórska, Tomasz Ciachorowski i Janusz R. Nowicki. Na premierę zapraszamy w poniedziałek, 9 lipca – można przeczytać na stronie organizatora.. Oprócz tego będzie można zobaczyć także znane z ubiegłych edycji „Lament na placu Konstytucji”, „Związek Otwarty”, „JANGAJAN – Hey Joe” czy „Flamenco namiętnie”. W repertuarze znajdzie się również coś dla dzieci – dla nich aktorzy wcielą się w role Czerwonego Kapturka oraz Jasia i Małgosi.

Spektakle w plenerze już od ponad 10 lat są częścią letniego kalendarza życia kulturalnego stolicy. Jednorazowo uczestniczy w nich nawet do 500 osób. Akcja czyni kulturę bardziej dostępną – to szansa na obcowanie z teatrem dla wszystkich tych, którzy na co dzień nie mogą sobie pozwolić na bilet. Oba teatry reprezentowane są przez plejadę czołowych polskich aktorów. Wśród nich: Maria Seweryn, Artur Barciś, Cezary Żak, Piotr Machalica, Jerzy Stuhr, Maria Winiarska czy sama Krystyna Janda.

Przedstawienia będą zaczynały się o 17:00, a wstęp na każde z nich jest wolny. W przypadku załamania pogody spektakle nie odbędą się.

Repertuar plenerowych spektakli:

Plac Konstytucji:
9-15 lipca –Dwa miliony kroków
16-20 lipca – Związek otwarty
21-22 lipca – Jaś i Małgosia
23-25 lipca – Dwa miliony kroków
26-27 lipca – Lament na placu Konstytucji
28-29 lipca – Jaś i Małgosia
30-31 lipca – Lament na placu Konstytucji

Grójecka 65:
1-3 sierpnia – Lament na placu Konstytucji
4-5 sierpnia – Czerwony Kapturek