Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

ARCHIWUMKULTURAMiejscaPolecamyStołeczny nieład

Świąteczny namiot w centrum Warszawy

Podczas grudniowych weekendów warszawiacy będą mieli okazję poczuć magiczną bożonarodzeniową atmosferę. Pomoże im w tym niezwykły namiot, w którym zagości Święty Mikołaj wraz z pomocnikami.

Mimo różnej aury na zewnątrz zachęcamy do spaceru po Krakowskim Przedmieściu. W sąsiedztwie Centralnej Biblioteki Rolniczej napotkamy świąteczny namiot, a w nim różnorodne atrakcje, między innymi możliwość udekorowania lukrem pachnących, korzennych pierniczków, które będzie można podarować bliskim lub zawiesić na choince.

Organizatorzy chcą też przypomnieć tradycję wysyłania świątecznych kartek. W namiocie na gości będą czekały pocztówki przedstawiające najbardziej rozpoznawalne warszawskie miejsca, między innymi Pałac Kultury czy Zamek Królewski. Po napisaniu życzeń i zaadresowaniu kartek, pomocnicy Mikołaja przybiją na nich specjalny stempelek i kartki będą gotowe do wręczenia naszym bliskim. Jedna osoba może bezpłatnie wysłać 3 pocztówki.

W specjalnie zaaranżowanej części będzie czekał Święty Mikołaj, z którym można zrobić sobie zdjęcie i wydrukować je na miejscu.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

GDZIE: ul. Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa

KIEDY: 1-2, 8-9, 15-16 grudnia w godzinach 12-19