Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Film

Letnie orzeźwienie

Tegoroczny lipiec drwi sobie ze spragnionych słońca urlopowiczów, nie jest jednak w stanie popsuć szyków wyjątkowym spotkaniom z filmem. Orzeźwiający Pakiet Letni to propozycja dla wszystkich wielbicieli kina, spędzających deszczowe dni w Warszawie. W dniach 9–10 lipca w Kinolabie zaprezentowane zostaną cztery specjalnie wyselekcjonowane, inspirujące i niezwykłe filmy.

kinoterapia-plakat-lato_v22-214x300.jpg

Radość, namiętność, więzi i przyjaźń to cztery motywy przewodnie, reprezentowane przez filmy z różnych zakątków świata. Już w sobotę 9 lipca wyświetlony zostanie film „Puzzle” – debiut młodej argentyńskiej reżyserki Natalii Smirnoff, nominowany Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, opowiadający historię dojrzałej, ale odważnej kobiety, która odkrywa w sobie oryginalny talent. O godz. 18 na ekranie pojawi się film spod znaku namiętności. „Lato albo 27 straconych pocałunków” w reżyserii Nana Dzhordzhadze to opowieść o pięknym, romantycznym, ale i przygnębiającym lecie, podczas którego Sybilla, spędzająca wakacje w uroczym miasteczku na wschodzie, obiecała Mickey’emu sto pocałunków nim nastanie jesień. Otrzymał jedynie 73.

plakat_film_Lato_albo_27_straconych_pocalunkow.jpg

Niedziela 10 lipca to okazja do obejrzenia kolejnych dwóch produkcji – meksykańskiej i niemiecko-amerykańskiej z 1988 roku. „Nad morzem” to debiut fabularny meksykańskiego reżysera Pedro Gonzáleza-Rubio, uznany za jeden z najciekawszych meksykańskich filmów 2009 roku, opowiadający o niezwykłej więzi między ojcem i synem, między człowiekiem a naturą. Filmem zwieńczającym dwudniowe projekcje będzie „Bagdad Cafe”, ukazujący historię przyjaźni między dwiema kobietami – pulchną Jasmine, skrępowaną gorsetem i konwenansami Europejką oraz wyzwoloną murzynką Brendą, prowadzącą tytułowy hotel Bagdad Cafe.

plakat_film_Nad_morzem.jpg

Bilety na seanse do nabycia w kasach CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2. Więcej informacji na stronie www.kinoterapia.pl