KULTURAMuzyka

Songs of Love and Death już w sklepach

Adam Darski „Nergal” i John Porter – duet muzyków stworzył projekt o nazwie Me And That Man. Artyści z dwóch krańców muzycznego świata połączyli siły, aby stworzyć coś unikalnego i oryginalnego.

Płyta Songs of Love and Death była zapowiadana już w styczniu. Wtedy to ukazał się pierwszy singiel Cyrulik Jack. Utwór ma dwie wersje językowe (polski tekst napisał Olaf Deriglasoff). Angielski tytuł brzmi My Church is Black. W skład projektu, poza Porterem i Darskim, wchodzi Wojtek Mazolewski (bas) i Łukasz Kumański (instrumenty perkusyjne).

Porter mówi otwarcie, że nie zna twórczości Behemotha i „nie może tego słuchać”, z kolei Nergal sam przyznaje, że nagrywając ten krążek, po raz pierwszy zaśpiewał „naturalnym” głosem. Muzycy budowali swoje utwory na zasadzie połączenia przeciwieństw, a jednocześnie wyszukania wspólnych cech.

Już przed premierą grupa wyruszyła w trasę po Europie, a bilety na koncert w Londynie rozeszły się w mgnieniu oka. Płyta jest dostępna w polskich sklepach od dzisiaj.

źródło zdjęcia: metalnews.pl