Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

KULTURAMuzyka

Miesiąc juwenaliów czas zacząć!

Powoli pojawiają się pierwsze zapowiedzi wydziałowych juwenaliów na Uniwersytecie Warszawskim. W tym roku nie zabraknie atrakcji i każdy znajdzie coś dla siebie.

Pierwszą imprezą będzie Wiejski Bal Geografa w ramach Travenaliów, czyli juwenaliów Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych. Organizatorzy zapraszają na „zabawę grubszą niż podczas Święta Pieczonego Ziemniaka” do klubu Proxima, 5 maja od godziny 21. Bilety w cenie 5 złotych są dostępne w przedsprzedaży, na bramce cena wzrasta do 10 zł. Na następny dzień zaplanowano bieg terenowy. Mają w nim brać udział 5-osobowe drużyny, a trasa rozpocznie się na terenie kampusu głównego i będzie prowadzić przez ulice Powiśla. Osoby nie biorące udziału w biegu są zaproszone na piknik na plaży Saska. 7 maja Travenalia zakończy Chill Day, czyli kino letnie. Organizatorzy jeszcze nie podali tytułu filmu, ale zapewniają, że informacja pojawi się niebawem.

9 maja odbędą się Psychonalia – jak sama nazwa wskazuje – juwenalia Wydziału Psychologii. Impreza odbędzie się przy ulicy Stawki. Zapowiedziano wręczenie nagród Złotych Psi w kategoriach „Psi, alfa i omega”, „Dobra dusza” i „Mistrz ceremonii” wykładowcom i pracownikom Wydziału. Odbędą się koncerty takich wykonawców jak Swiernalis, Sonbird i Noże. Organizatorzy planują też dodatkowe atrakcje, które ogłoszą w najbliższym czasie.

Kolejne wydarzenie to WuZetalia – druga edycja juwenaliów regionalnych Wydziału Zarządzania. Impreza rozpocznie się 10 maja na terenie WZ UW przy ulicy Szturmowej. Wystąpi Tede, a poza nim zespół Animal Bar i Indecorum. Wstęp jest wolny od 18 lat. W tym samym czasie będzie odbywać się loteria charytatywna, wspierająca leczenie Janka Radzikowskiego, studenta UW, zmagającego się z pierwotnym nadciśnieniem płucnym. Każdy uczestnik wpłacając 5 lub 10 zł, może wygrać kupony do najlepszych warszawskich restauracji, barów i salonów kosmetycznych, a główną nagrodą jest przejażdżka Ferrari, Nissanem GTR lub Mitsubishi Lancer Evo IX. WuZetalia zakończą się tego samego dnia Afterparty w Klubokawiarni Ursynów przy ulicy Dereniowej.

Ostatnią, jak dotychczas, ogłoszoną imprezą są Gardenalia – wydarzenie zorganizowane przez Wydział Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, Wydział Dziennikarstwa, Informacji  i Bibliologii oraz Instytut Stosowanych Nauk Społecznych. Juwenalia odbędą się 19 maja za budynkami WNPISM (Nowy Świat 67 i 69). Zapowiedziano koncerty takich artystów jak KAMP!, Dwa Sławy, Terrific Sunday i Włodi. Wstęp jest bezpłatny, ale tylko dla osób pełnoletnich.

 

źródło zdjęcia: facebook – Juwenalia Uniwersytetu Warszawskiego

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.