Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

media

Znamy blogerów roku

„Paragon z podróży” – najlepszym blogiem ubiegłego roku. Jego autorzy pokonali blisko 3,6 tys. blogerów
blogroku (1).jpg
– Autorzy są znakomitymi ambasadorami naszego kraju, kultury i cywilizacji, a jednocześnie przywożą kawałki świata do Polski i przedstawiają je w pełen szacunku, radości i pasji sposób. To dla mnie blog idealny – chwalił zwycięskiego bloga Tomasz Michniewicz, juror w kategorii „Podróże i szeroki świat”.W konkursie wzięło udział blisko 3600 polskich blogów. Każdy z nich, ze wzgledu na poruszaną tematykę, był oceniany w jednej z dziesięciu kategorii. Główna nagroda i tytuł blogerów roku 2011 powędrowały do Patryka Świątka i Batrłomieja Szaro, nominowanych w kategorii „Podróże i szeroki świat” za blog „Paragon z podróży”.
Po raz drugi w historii konkursu przyznano nagrodę „Bloga Blogerów” – powędrowała ona do Agnieszki Kalugi, która pod adresem zorkownia.blogspot.com opisuje swoje doświadczenia z pracy w hospicjum. W pozostałych kategoriach:
– kulturalnej (jurorem był Michał Żebrowski) blog cosiedziwisz.blogspot.com autorstwa Moniki Zakrzewskiej.
– „Foto, video, komiks” (oceniał Henryk Sawka) blog piktografiki.com autorstwa Grzegorza Sikory.
– „Blogi literackie” (ocenianej przez bestsellerowego twórcę kryminałów, Zygmunta Miłoszewskiego) wspomniany wcześniej blog Agnieszki Kalugi.
– „Moje zainteresowania i pasje” Martyna Wojciechowska nagrodziła blog pani-niteczka.blog.onet.pl Jolanty Radomskiej.
– „Ja i moje życie” Anna Dziewit wybrała blog mojsynfranek.pl autorstwa Anny Trzęsowskiej.
– „Polityka i społeczeństwo” najlepszy, zdaniem Janiny Paradowskiej, był blog mateuszklinowski.pl autorstwa Mateusza Klinowskiego.
– „Profesjonalne” Natalia Hatalska wytypowała na zwycięzcę blog tyniec.benedyktyni.pl autorstwa o. Leona Knabita OSB.
– „absurdalny i offowy” blog Tomasz Sianecki uznał mamwatpliwosc.blox.pl Aleksandry Radomskiej.
– w młodzieżowej kategorii „Teen” (oceniała młoda aktorka Julia Wróblewska) zwyciężył blog natchniona.pl autorstwa Weroniki Madejskiej.
Organizator konkursu. Onet.pl, przyznał także pozakonkursowe wyróżnienia dla makelifeeasier.pl autorstwa Kasi Tusk i Zosi Cudnej, macierzynstwo-bez-lukru.blogspot.com – zrzeszającemu 30 blogerek, oraz lekkostronniczy.tv – Włodzimierza Markowicza i Karola Paciorka.