Tysiące za żarty

Afery z żartami o Ukrainkach ciąg dalszy. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła właśnie na Radio Eska karę pieniężną w wysokości 75 tysięcy złotych.

eskarocklogoDecyzja KRRiT to kolejny rozdział toczącej się od 12 czerwca awantury wokół niewybrednych żartów Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego o Ukrainkach, wypowiedzianych w ich programie „Poranny WF” emitowanym przez Eskę Rock.

KRRiT uznała, że słowa wypowiedziane przez obu dziennikarzy na antenie mogły zostać odebrane jako pochwała i utożsamianie się z dyskryminacją narodowościową oraz nawoływać do nienawiści w stosunku do obywateli Ukrainy. W związku z tym radiu, w którym się pojawiły należy się kara. Radio zapowiedziało, że do decyzji KRRiT odniesie się dopiero po dokładnym zapoznaniu się z pismem informującym o karze.

 

 

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
Tadeusz Konwicki w Teatrze Współczesnym
W ramach ogólnopolskiego programu - Dotknij Teatru, przygotowywanego z okazji...
Wyślij kartkę Piłsudskiemu!

Depesza, którą sto lat temu podpisał Józef Piłsudski, zakomunikowała światu...

Czy nicnierobienie może mieć pozytywne skutki?

Coraz więcej osób woli spędzać wolny czas samotnie, relaksując się,...

EkoWeekend

Chcesz zobaczyć jak tanio i łatwo poddać renowacji stare meble?...