Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

media

Nowe dziecko Google

Google uruchamia specjalny program dla przedsiębiorców. „Internetowe rewolucje” do końca 2016 roku mają pomóc setkom tysięcy osób w lepszym wykorzystaniu Internetu przy prowadzeniu ich działalności gospodarczej.

 

Pierwsze testy nowej inicjatywy mają się rozpocząć w województwie śląskim w lipcu. W ich ramach pracownicy Google poprowadzą warsztaty, na których przedsiębiorcy będą się mogli nauczyć jak najpełniejszego wykorzystywania Internetu do swoich potrzeb – m.in. pozyskiwania nowych klientów na rynkach zagranicznych czy rozponawania narzędzi internetowych, które pomogą rozwinąć firmę. Rozbudowę programu na całą Polskę zapowiedziano na jesień. Wtedy ma również zostać uruchomiona specjalna platforma online.

Bez tytułu.jpgLogo programu Google/źródło: materiały prasowe

 

W komunikacje prasowym firma stwierdza, że program jest potrzebny ponieważ w Polsce wykorzystanie Internetu przez małe i średnie przedsiębiorstwa wciąż jest bardzo niskie. Jak wynika z badań rynku przeprowadzonych w maju bieżącego roku przez firmę Millward Brown, choć aż 83 procent przedsiębiorców uważa, że Internet jest bardzo ważny przy prowadzeniu działalności gospodarczej to tylko 33 procent podjęło jakiekolwiek działania w celu zwiększenia internetyzacji swojej firmy.