Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Bez kategoriiFilmKULTURAMiejscaPolecamy

Najgorsze filmy świata

Warszawa w trakcie wakacji nie próżnuje pod kątem atrakcji filmowych. Plenerowe pokazy, organizowane przez kina, magazyny i restauracje, ściągają mnóstwo kinomaniaków, którzy w letnie wieczory chcą cieszyć się dobrym, światowej klasy kinem. Tym razem Kino Muranów postanowiło postawić na kontrast i przybliżyć widzom drugie oblicze kina — te najgorsze.

 

Do historii przeszedł już film reżyserii Tommy’ego Wiseau oraz Grega Sestero — The Room. Okrzyknięto go najgorszym filmem świata, a na jego podstawie James Franco wyreżyserował The Disaster Artist, prezentujący całą drogę reżyserów ku osiągnięciu tego „sukcesu”. Można by powiedzieć, że chciałoby się takich sukcesów jak najmniej, jednak drugie oblicze kina nie świeci pustkami. Właśnie podczas tych wakacji fani kinematografii będą mieli okazję się o tym przekonać na własne oczy.

Złe wakacje 2 to kolejne wydarzenie z czteroczęściowego cyklu pt. Najgorsze Filmy Świata, organizowanego przez Kino Muranów. Podczas spotkań uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć najsłabiej oceniane projekcje, które — według krytyków filmowych — nie powinny ujrzeć światła dziennego. Pokazy filmowe to nie jedyne atrakcje. Gości powita Jacek Rokosz — wykładowca PWSFTviT w Łodzi oraz twórca filmów animowanych. Jako autor wydał książkę pt. Stracone dusze. Amerykańska eksploatacja filmowa 1929-1959, która opisuje drugie oblicze kina — to zdecydowanie słabszej jakości. Zaczynając od dawki eksperckiej wiedzy, widzowie przejdą do meritum — samego seansu.

26 lipca w Kinie Muranów można było obejrzeć „sensacyjnych” Zabójców z Kosmosu.

Tym razem, 7 sierpnia, na widzów czekała będzie „mrożąca krew w żyłach” Tarantula (1955 r.) w reżyserii Jacka Arnolda z debiutującym na dużym ekranie Clintem Eastwoodem. Szalony naukowiec, który doprowadza do rozrodu mutantów na pustyni. Piękna dziewczyna, doktor oraz grupa szalonych naukowców muszą stawić czoła ogromnej tarantuli. Z pozoru zapowiada się ciekawie, skoro debiutuje tu Clint Eastwood, a jednak to jeden z tych filmów, od których krytycy odwracają oczy, a reszta po prostu serwuje sobie porządną dawkę śmiechu. Film wyświetlany jest o godzinie 19.00 i 21.00.

źródło: Wikipedia

 

Bilety do kupienia w kasach Kina Muranów lub na stronie internetowej kina.

 

Zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=dKGcgDo_ojI

 

Link do wydarzenia na Facebooku:

 https://web.facebook.com/events/1742786625807724/