Nowa strona UW

Od 23 lutego strona internetowa Uniwersytetu Warszawskiego dostępna jest w nowej odsłonie. Zespół odpowiedzialny za stronę pracuje nad jej udoskonaleniem i zachęca wszystkich użytkowników do informowania o własnych propozycjach.

Jak przyznają autorzy nowego uw.edu.pl „Przygotowanie strony internetowej instytucji, która zrzesza 7 tys. pracowników i 58 tys. słuchaczy na wszystkich poziomach kształcenia, ma 20 wydziałów i ponad 30 innych jednostek, a jej budynki rozproszone są po całym mieście – nie należało do najprostszych zadań”.Strona jest bardziej funkcjonalna. W serwisie można znaleźć mapy UW, wiele statystyk i ciekawych informacji. Podczas jej przygotowywania pod uwagę wzięto oczekiwania dwóch grup użytkowników – osób poszukujących ogólnych informacji o Uniwersytecie i ludzi związanych z Uniwersytetem potrzebujących szczegółowych informacji związanych z funkcjonowaniem konkretnej jednostki dydaktycznej.

 

Tablet-4-879x300

Nowością jest portal informacyjny UW portalinformacyjny.uw.edu.pl, gdzie ma się pojawiać wiele informacji przydatnych dla studentów i pracowników. Wcześniej informacje te były rozproszone w wielu miejscach – portal ma być centrum, zbierającym te wszystkie dane. Będą się tu pojawiać informacje o stypendiach, praktykach, badaniach i międzynarodowych projektach.

Strona wystartowała 23 lutego 2013, czyli na tysiąc dni przed dwusetną rocznicą powstania Uniwersytetu Warszawskiego. Autorzy strony obecnie pracują nad jej wersją anglojęzyczną i nowym serwisem UW Plus – interenowym rozszerzeniem pisma „Uniwersytet Warszawski” opisującego życie środowiska akademickiego. Zapraszają wszystkich użytkowników do przesyłania uwag, komentarzy i pomysłów na jeszcze lepsze funkcjonowanie strony. Poprzedna wersja strony funkcjonowała przez siedem lat.

Obsesja w trzech odsłonach
Klara nie wie, gdzie przebiega granica pomiędzy miłością a obsesją,...
Święconka, małżeństwo i gadanie gorylem

Historycznym, bo pierwszym gościem Wywiadów Czachora jest mój idol —...

[OSCARY 2019] Ostatni bój „Zimnej wojny”

Historia przewrotnej miłości w powojennej Polsce czy powrót do dzieciństwa...

Nowa rewolucja (kreatywnie) przemysłowa
Nie tak dawno temu, choć dla wielu wydaje się to...