Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

FilmFotografiaKULTURAPolecamy

„Zimna wojna” zza kulis

W oczekiwaniu na “Oscarową noc” możemy obejrzeć nieopublikowane dotychczas zdjęcia z planu “Zimnej Wojny”.

Wystawa zdjęć autorstwa Łukasza Bąka będzie dostępna zaledwie przez cztery dni. W niedzielę 24 lutego, kilka godzin przed uroczystą galą, na trzecim piętrze Domu Handlowego Mysia 3 w Warszawie odbędzie się oficjalny wernisaż.

Kilkadziesiąt czarno – białych fotografii wykonanych na planie pozwala jeszcze głębiej poznać świat ukazany w filmie. Bazują one na grze świateł. Jedne mocne i kontrastowe, inne delikatne i łagodne. Świetnie oddają klimat “Zimnej wojny”, która ma szansę na trzy statuetki w kategoriach najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsza reżyseria oraz najlepsze zdjęcia.  Film Pawła Pawlikowskiego został już doceniony na rynku polskim i światowym. Ma duże szanse na zwycięstwo, dlatego z zapartym tchem czekamy na galę w Dolby Theatre.

-Chcemy,  by jak najwięcej osób zobaczyło naszą wystawę i ujrzało “Zimną wojnę” z trochę innej perspektywy, dlatego wstęp jest bezpłatny – mówi Bogna Komorowska, współorganizatorka wydarzenia. – Bardzo się cieszymy, że udało się utworzyć tę wystawę i umożliwić wszystkim chętnym kontakt z kulturą -dodaje.  

Na zakończenie wystawy – 27 lutego o godz. 19. odbędzie się spotkanie z fotografem i gośćmi specjalnymi oraz dyskusja na temat filmu i zdjęć.
Organizatorami wystawy są 6×7 Leica Gallery, Mysia 3 oraz Opus Film.

Wstęp jest bezpłatny.

Gdzie: Dom Handlowy Mysia 3 w Warszawie

Kiedy: od 24 do 27 lutego w godzinach 10 – 20