media

Monika Olejnik nagrodzona przez studentów dziennikarstwa

Olejnik, Poczobut, Stankiewicz, Sianecki – to ich doceniają studenci dziennikarstwa. MediaTory rozdane.

MediaTory są nagrodami przyznawanymi od 2007 roku przez studentów dziennikarstwa z całej Polski. W tym roku w plebiscycie swoje głosy oddali studenci z 13 uczelni publicznych, między innymi z Uniwersytetu Warszawskiego. Na początku grudnia najlepsi dziennikarze odebrali statuetki.

mediatory2008.jpg

W dziewięciu kategoriach głosujący wyłonili dziesięciu laureatów. Najważniejszą nagrodę statuetkę AuTORytety 2011 przyznawaną za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy otrzymała dziennikarka Radia Zet oraz TVN 24 Monika Olejnik.

W kategorii przeznaczonej dla publicystów statuetka NawigaTOR 2011 została przyznana dziennikarzowi „Newsweeka” Andrzejowi Stankiewiczowi, za obiektywne i merytoryczne komentowanie bieżących problemów świata polityki.

Laureatem TORpedy 2011, za opanowanie i profesjonalizm w relacjonowaniu wydarzeń ze świata został Maciej Woroch, dziennikarz „Faktów TVN”. W kategorii, w której oceniane są najważniejsze publikację roku nagroda- statuetka DetonaTOR 2011 trafiła w ręce duetu Ireny i Jerzego Morawskich za reportaż „Czekając na sobotę” (HBO).

Maciej Orłoś (Teleexpress) został doceniony za umiejętność ładowania widzów pozytywną energią otrzymując miano AkumulaTORa 2011. ProwokaTORem 2011, za walkę w obronie wartości demokratycznych na Białorusi, został dziennikarz „Gazety Wyborczej” Andrzej Poczobut.

Za materiał zmieniający rzeczywistość, głosujący uznali cykl „Zwierzęta są jak ludzie. Czują!”, zrealizowany przez redakcję programu Uwaga! TVN, mianując go ReformaTORem 2011, natomiast InicjaTORem 2011 został Tomasza Sianecki z TVN24. Za promowanie i pokazywanie nowej, internetowej strony dziennikarstwa oraz utworzenie prężnego działu publicystyki filmowej statuetkę PromoTOR 2011 otrzymał Magazyn FilmWeb24.