Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

media

Krew, seks i zemsta

W marcu HBO rozpocznie emisję nowego serialu „Spartakus: Zemsta”. To opowieść o jednej z najsłynniejszych rebelii w historii. Niewolnicy pod wodzą legendarnego Spartakusa powstaną, by zemścić się na swych panach i choć przez chwilę zakosztować wolności.


spartakus”Zemsta” to drugi sezon serii o Spartakusie. Pierwszy skupiał się na losach trackiego gladiatora przed wybuchem powstania, drugi pokaże już sam przebieg buntu. Akcja zaczyna się w momencie, gdy zaniepokojeni rebelią w Kapui Rzymianie decydują się wysłać Klaudiusza Glabera (Craig Parker), by zdławił bunt w zarodku. Spartakus musi zdecydować czy poprowadzić niewolników do walki o wolność czy też poświęcić sprawę dla prywatnej zemsty na człowieku, przez którego stracił żonę i popadł w niewolę.

Siła serialu to niezwykle widowiskowe, krwawe sceny walk. Są na przemian dynamiczne lub puszczane w spowolnionym tempie, co zwiększa dramatyzm i pozwala widzom śledzić każdy ruch wojowników. Po stronie plusów trzeba zapisać twórcom: erotykę, którą przesiąknięty jest serial, ciekawą kreację postaci i nienajgorzej uplecione intrygi.

Twórcą serialu jest Steven S. DeKnight, a producentem telewizja Starz. Rolę Spartakusa gra Liam McIntyre (znany m.in. z serialu „Pacyfik”), który zastąpił zmarłego w ubiegłym roku Andy’ego Whitfielda. Towarzyszą mu m.in. Craig Parker, Manu Bennett i nagrodzona Saturnem za grę w poprzednim sezonie Lucy Lawless.

Emisja premierowego odcinka nastąpi w sobotę 17 marca o 22:00. Następne odcinki ukazywać się będą co sobotę o 21:00, a ich powtórki o 22:00 na HBO2. Niecierpliwi mogą natomiast rozpocząć oglądanie serialu już od poniedziałku 12 marca na HBO Go lub HBO OD.