Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Film

Wybierz Najlepszy Scenariusz

Nawet nie zostały jeszcze podane pierwsze tytuły filmów, które zostaną zaprezentowane na tegorocznym Lecie Filmów, a fastiwal już ogłosił pewien konkurs. A że każdy – producenci i scenarzyści zwłaszcza – lubi dreszczyk adrenaliny i smak zwycięstwa, trzeba się więc postarać, żeby to właśnie film nadesłany przez niego był tym, który ma najlepszy scenariusz.


18latofilmów.jpgFilmy do rywalizacji mogą stanąć w dwóch kategoriach – film fabularny powyżej 70-ciu minut oraz poniżej 70-ciu minut. Dopuszczalne są wszystkie formy (fabuła, dokument, animacja, eksperyment itd.). Warunkiem, który taki film musi spełnić, jest data produkcji, która nie powinna mieć miejsca w latach 2010-2012.
Nagrodą główną w konkursie jest statuetka Złotego Pióra oraz nagroda pieniężna w wysokości 2 tys. euro. Przewidziana jest także tzw. nagroda pocieszenia – Srebrne Pióro (nagroda pieniężna w wysokości 500 euro). Filmy będzie oceniać jury składające się z profesjonalistów z branży filmowej.

Filmy można nadsyłać na DVD do 25 marca br. wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres: Fundacja Działań Artystycznych i Filmowych „Ruchome obrazy”, ul. Pasaż Ursynowski 1/111, 02-784 Warszawa. Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji na temat konkursu znajduje się tutaj.

 

18. Festiwal Lato Filmów odbędzie się między 16 a 22 kwietnia w Warszawie