Lipcowy plener malarski Fundacji Atelier

To już 29. plener malarski organizowany przez Fundację Atelier. Zapewniamy opiekę artystyczną i pedagogiczną, profesjonalnie wyposażone pracownie w domu plenerowym Stowarzyszenia Akademia Łucznica w Łucznicy k/Pilawy, wszystkie materiały plastyczne i korekty prac – bez ograniczeń, komfortowe warunki pobytu i całodzienne wyżywienie.

Plener malarski jest doskonałą okazją do szlifowania zdolności plastycznych. Dla osób początkujących jest to dobry moment do rozpoczęcia nauki rysunku i malarstwa. Intensywna praca twórcza w otoczeniu przyrody sprzyja poszukiwaniom artystycznym, wypracowaniu indywidualnych środków wyrazu, uczy malarskiej syntezy.

Plenery Fundacji Atelier są otwarte dla wszystkich osób bez względu na wiek i stopień zaawansowania umiejętności. W naszych plenerach mogą brać udział osoby w różnym wieku: dzieci (od 7 lat), młodzież i dorośli, osoby początkujące i zaawansowane, indywidualne lub grupy przyjaciół, rodzice z dziećmi. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą twórczo spędzić czas w otoczeniu ludzi zainteresowanych twórczością plastyczną. Nowością w programie tegorocznych plenerów są warsztaty animacji poklatkowej – uczestnicy będą uczyli się samodzielnie tworzyć animowane filmy.

Artyści prowadzący plener z każdym uczestnikiem rozmawiają indywidualnie korektę dostosowując do umiejętności danej osoby i bieżących prac. Osoby początkujące uczą się nie tylko od artystów – wykładowców, ale także od innych uczestników pleneru. Oferujemy nieograniczony dostęp do różnorodnych materiałów plastycznych, dzięki czemu można spróbować pracy w wielu technikach artystycznych pod okiem ekspertów i zyskać nowe umiejętności.

Program pleneru: warsztaty z rysunku i malarstwa, podczas których uczestnicy wykorzystują różne techniki rysunkowe (ołówek, węgiel, tusz) i malarskie (olej, akwarela, tempera), warsztaty rzeźbiarskie, warsztaty z kompozycji, podczas których uczestnicy w grupach wykonują wielkoformatowe kompozycje przestrzenne, warsztaty z batiku, warsztaty fotografii cyfrowej, wieczorne wykłady o sztuce. Nowość – w programie drugiego i trzeciego pleneru uwzględniliśmy zajęcia z animacji poklatkowej dla wszystkich grup wiekowych.

Więcej informacji na stronie Fundacji Atelier.