Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

książkaPolecamy

PDF na Targach Książki

Na tegorocznych Warszawskich Targach Książki odbędzie się ponad 600 wydarzeń – spotkań z autorami, dyskusji literackich, warsztatów, konferencji i pokazów. Sygnalizujemy jedynie niektóre z nich, zachęcając do uważnego zapoznania się programem, który w kilkuletniej historii WTK nie był tak bogaty i różnorodny. PDF również będzie obecny na targach. Zapraszamy na stoisko 247 w sektorze V.

 

targi.jpg

 

Drugiego dnia Targów, w imieniu Ambasady Republiki Serbii, zapraszamy miłośników poezji na wyjątkowy wieczór literacki z przekładami wierszy wybitnego serbskiego poety Miloša Crnjanskiego.

W sobotę, w imieniu Wydawnictwa ZYSK i S-ka, zapraszamy na wykład prof. Leszka Balcerowicza pod tytułem Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów. Odpowiedzią na antywolnościowe presje, które występują w demokracji, nie jest oczywiście odejście od demokracji i związanych z nią obywatelskich swobód, lecz obrona zagrożonych wolności w ramach demokracji i społeczeństwa obywatelskiego.

Także w sobotę przed południem scena główna WTK zyska sportowy charakter – zapraszamy na energetyczne spotkanie z najpopularniejszą polską trenerką personalną Ewą Chodakowską, autorką książki Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską. Ewa Chodakowska zaprezentuje swoją autorską metodę treningową. Goście Targów będą mogli wziąć udział w ćwiczeniach prowadzonych przez Ewę Chodakowską, skorzystać z jej fachowych wskazówek a następnie spotkać się z nią w stoisku wydawcy. To nie jedyny sportowy akcent na WTK. Na spotkanie z Andrea Anastasi – trenerem reprezentacji Polski w siatkówce, który poprowadził biało-czerwonych do trzeciego miejsca w mistrzostwach Europy i w Lidze Światowej i zajął z naszą drużyną drugie miejsce w Pucharze Świata zaprosi Wydawnictwo Sine Qua Non.

Również w sobotę Biuro Radcy Handlowego Ambasady Australii – Austrade zaprosi w podróż po Australii z Markiem Niedźwieckim, wybitną postacią Polskiego Radia przy tym miłośnikiem Antypodów: Tam jest to coś, że chce się wracać. Zjawiskowo piękne miejsca – to jedno, a sympatyczni, uśmiechnięci ludzie – to drugie. W planie podroży m.in. opowieść o pięknych zakamarkach Australii oraz relacja zdjęciowa. Tego dnia odbędą się też warsztaty i pokaz filmu „Australia dla Dzieci”.

Węgierski Instytut Kultury zaprosi w sobotę na spotkanie z poetami antologii Akcentu o młodej poezji węgierskiej oraz na spotkanie literackie, z udziałem krytyków i tłumaczek Sándora Máraiego. Ponadto, przedstawiciele Węgierskiego Stowarzyszenia Komiksowego przybliżą węgierski rynek komiksowy wczoraj i dziś.

Więcej informacji o programie WTK 2013 na www.targi-ksiazki.waw.pl