Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

FilmPolecamy

Nowe ambitne kino

W pięknym, zabytkowym budynku Muzeum Etnograficznego, w sercu miasta – tuż przy Uniwersytecie Warszawskim i Akademii Sztuk Pięknych – powstało kino Antropos. 

 

etnomuseum_i2013_08.pngsala projekcyjna kina Antropos

Kino ruszyło w nowej odsłonie – Muzeum wyposażyło je w wysokiej klasy sprzęt projekcyjny. Oprócz krzeseł w sali stanęły wygodne kanapy. Kino Antropos jest kinem z programem przeznaczonym dla wymagającego widza. Będą tam pokazywane filmy, które staną się kanwą do refleksji i dyskusji. Założeniem jest prezentowanie obrazów dostarczających widzom zarówno rozrywki jak też interesujących przeżyć estetycznych.
 
Program będzie zawierał filmy opowiadające o różnorodności kulturowej świata, jego przemianach obyczajowych, społeczno-kulturalnych i politycznych.  Często będą to obrazy zawierające wątki antropologiczne i etnograficzne.
 

Kino Antropos to miejsce prezentacji kinematografii europejskich i egzotycznych, których trudno się doszukać w zwyczajnym kinie repertuarowym.  W ofercie nie zabraknie filmów premierowych i dostępnych tylko widzom festiwali filmowych. Z Muzeum współpracuje Gutek Film, który układa repertuar kina. 

Ceny biletów: poniedziałek 11 zł, wtorek – czwartek 15 zł i 17 zł w weekend (piątek – niedziela). Bilet można kupić w dniu seansu, w godzinach otwarcia kasy Państwowego Muzeum Etnograficznego: ul. Kredytowa 1, tel. 22 827-76-41 wew.201 oraz tel. 22 635 25 29. Bilety umożliwiają zwiedzanie wystaw i ekspozycji Muzeum. Tuż przy sali kinowej, działa świetna kawiarnia i księgarnia – Bílý Koníček (polecamy doskonałą kawę!).
Więcej: www.ethnomuseum.pl/kino-antropos