mediaPolecamy

Media Student po raz dziewiąty

Na czym polega fenomen popularności niektórych programów telewizyjnych? Jak napisać dobry artykuł ekonomiczny? Czy emerytowany sportowiec może zostać dziennikarzem? Odpowiedź na te i szereg innych pytań będą mogli poznać uczestnicy konferencji Media Student, która w najbliższy weekend odbędzie się w Warszawie.

13. i 14. kwietnia po raz dziewiąty, w budynku Szkoły Głównej Handlowej spotkają się studenci, medioznawcy i czołowi polscy dziennikarze, by wspólnie dyskutować i wymieniać doświadczenia. W ciągu dwóch dni odbędzie się blisko 11 paneli dyskusyjnych i warsztatów, poświęconych poszczególnym obszarom dziennikarstwa i funkcjonowaniu mediów. Na liście gości, którzy wezmą udział w spotaniach znaleźli się m.in.: Beata Tadla, Paweł Lisicki, Wiesław Godzic, Michał Blajer, Jacek Pochłopień i Artur Siodmiak.

644234_618278841530999_1948135089_n.jpg

Zaplanowane panele dyskusyjne będą dotyczyły dziennikarstwa sportowego, publicystyki politycznej, ekonomicznej i katolickiej. Dziennikarze, oprócz udziału w debatach poprowadzą także warsztaty. Tajniki pracy z kamerą przybliży Beata Tadla (TVP), o modzie w mediach opowie Mikołaj Komar („KMAG”), a Maciej Danielewicz („Forbes”) udzieli wskazówek z zakresu dziennikarstwa ekonomicznego. Miłośnicy fotografii będą mogli doskonalić swoje umiejętności pod okiem Wojtka Białego – doświadczonego fotografa, który poprowadzi warsztaty z zakresu fotografii portretowej.

To zaledwie kilka propozycji z programu tegorocznej edycji „Media Student”. Szczegołowy plan i zapisy na warszaty można znaleźć na stronie www.mediastudent.org. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, na warszaty obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Redakcja PDF objęła patronat medialny nad wydarzeniem.

media student plakat