Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Kariera

Dzień otwarty na UW!

W sobotę, 20 kwietnia 20 wydziałów i ponad 30 innych jednostek Uniwersytetu Warszawskiego przeniesie się na cały dzień w jedno miejsce. Będą studenci, wykładowcy oraz uczelniani artyści. Wszystko po to, aby każdy chętny mógł poznać Uniwersytet.

Dzień Otwarty UW rozpocznie się o godz. 10.00 na terenie Biblioteki Uniwersyteckiej (ul. Dobra 56/66). To nie tylko propozycja dla osób, które chcą na uczelni studiować, ale również wszystkich, którzy o Uniwersytecie chcieliby dowiedzieć się więcej.

 

UW.jpgfot. Mirek Kaźmierczak

 

Na powietrzu

Na scenie w bibliotecznych ogrodach zaprezentują się uczelniani artyści i sportowcy. Oprócz spektakli teatralnych, występów tancerzy i śpiewaków będą też pokazy m.in. karate, capoeiry czy aikido.

Jeśli pogoda pozwoli pod sceną można będzie uczestniczyć w przeciąganiu liny, grze balonowej (uczestnicy powinni zabrać coś do przebrania, bo jest szansa, że napełnione wodą balony mogą pęknąć). W planie jest też nauka chodzenia na szczudłach, siłowanie się na rękę przy profesjonalnym stole do armwrestlingu, zawody na ergometrach wioślarskich czy strzelanie z łuków.

Uczestnicy Dnia Otwartego UW będą mogli zapowiedzieć na antenie akademickiego radia Kampus kolejną audycję.

Zaplanowano również loterię z nagrodami, do wygrania będą m.in. bilety wstępu na Juwenalia – a próbkę tego co będzie się działo w maju na Uniwersytecie można będzie usłyszeć o godz. 17. Wtedy właśnie rozpocznie się koncert studenckich zespołów.

 

Między stoiskami

W środku Biblioteki znajdować się będzie ponad 60 stoisk wydziałów i innych jednostek organizacyjnych UW. Będzie tam można dowiedzieć się więcej na temat konkretnego kierunku, porozmawiać z wykładowcami i studentami. Fizycy i chemicy przygotowali też eksperymentalne pokazy.

Od 10.00 do 16.50 zaplanowano 28 prezentacji jednostek, wśród nich m.in. ciekawe wykłady Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego o prognozowaniu pogody oraz o otwartości w nauce i edukacji czyli o tym czy można legalnie kopiować książki.

Zwiedzić samemu lub z przewodnikiem można będzie też dwa budynki. Bibliotekę Uniwersytecką oraz znajdującą się po drugiej stronie ulicy nową siedzibę wydziałów Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii, którą otwarto na początku tego roku akademickiego. Przewodnicy pokażą miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla turystów. Co ciekawe po obu budynkach można bezpiecznie spacerować wśród zieleni również na dachu, na wysokości 16 metrów. Dla chętnych do zwiedzenia Biblioteki zorganizowano cztery wejścia, co godzinę od 11.00 do 14.00, a dla tych którzy grupowo chcą obejrzeć budynek wydziałów lingwistycznych – dwa o 13.00 i 14.00.