Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Bez kategorii

Miesiąc fotografii

Po raz ósmy wystartował Miesiąc fotografii w Krakowie, jedno z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Organizatorzy przygotowali ponad 30 wystaw, spotkania z artystami z całego świata, wykłady, projekcje, warsztaty i wiele innych wydarzeń towarzyszących.

 

Tegoroczny festiwal skupia się na fotografii brytyjskiej, dlatego na imprezę zaproszono największe sławy fotograficzne z Wysp. Wiadomo, że swoją obecność potwierdził już najsłynniejszy obecnie brytyjski fotograf, członek agencji Magnum Photos, Martin Parr. Mają pojawić się także: Mark Power, Anna Fox, Jason Evans, Jem Southam, John Davis, Tom Wood oraz Tom Hunter. Na imprezie pojawią się ponadto kuratorzy Sekcji ShowOff: Kuba Dąbrowski, Mikołaj Komar, Jacek Poremba, Karol Radziszewski i Tomek Sikora.

 

Jo Longhurst - I Know What You're Thinking (detail).jpgWiem co myślisz (szczegół) z „Odmowa” / fot. Jo Longhurst

 

MFK to także podsumowanie poważnych konkursów: sittcomm.award, skierowanego do profesjonalistów z Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej oraz ww. ShowOff, mającego umożliwić młodym talentom zaprezentowanie swoich prac. Natomiast 19 maja odbędzie się finał konkursu „Fotograficzna Publikacja Roku 2009”.

Organizatorzy zapraszają także fotografów do wzięcia udziału w PRZEGLĄDZIE PORTFOLIO, na podstawie którego będzie organizowana pomoc fotografom w ich dalszym rozwoju.

Jest też bogaty program towarzyszący. Warto wybrać się 8 maja na teren wokół Placu Nowego na tzw. Slite Night – czyli nocny pokaz zdjęć na ścianach budynków i w okolicznych barach. Ciekawą propozycją wydaje się cykl spotkań z wydawcami i autorami publikacji fotograficznych pt: CZYTAJĄC OBRAZ, organizowanych przez Fundację Pauza oraz Galerię f5 & Księgarnię Fotograficzną.

Cała impreza potrwa do 30 maja. Wstęp jest bezpłatny.

 

Więcej info na stronie organizatora:

www.photomonth.com