Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

ARCHIWUMPolecamy

Hulajnoga przeszkód nie ma

Hulajnogi nie tylko powracają do mody, ale stają się w tym roku w gorącym trendem. Dla większych i mniejszych miłośników tego sportu zbliża się impreza za free. Po raz czwarty 30 maja odbędą się mistrzostwa w jeździe wyczynowej,  kiedy zostanie wyłoniony Mistrz Polski.

 

Lee_and_Joe_Jamail_Skatepark.jpghttp://en.wikipedia.org

Do Warszawy przyjadą jedni z najlepszych zawodników, a ich zadaniem będzie udowodnienie , że na hulajnogach można wykonywać takie same triki jak na desce czy rowerze. Ocena sędziów zostanie oparta na standardach ISA(międzynarodowy ranking), a podlegać jej będą trudność ewolucji, technika, oryginalność przejazdu, ilość trików i spójność jazdy. Zawodnik powinien wykorzystać jak najwięcej przeszkód skateparku pamiętając, że im rzadziej dotyka ziemi, tym wynik jest lepszy.

Na mistrzostwa składa się konkurs G-Schock Mistrz Polski, otwarty dla wszystkich. Jest także kategoria MICRO Junior Champion (do 15 lat), przeznaczona dla najmłodszych, którzy dopiero zaczynają przygodę z jazdą wyczynową na hulajnogach, a chcą sprawdzić się na tle krajowym. Na tych riderów, którzy pragną pokazać swoją najlepszą sztuczkę trzymaną w zanadrzu, czeka MGP Best Trick. We wszystkich kategoriach przewidziane są nagrody pieniężne lub rzeczowe. 

Mistrzostwom towarzyszyć będzie akcja Smacznie i słodko, w ramach której zostaną rozdane lody jednej ze znanych firm, głównego sponsora imprezy. Atrakcją ma być również niszczenie swojego zegarka w specjalnej maszynie, w zamian za co można będzie wygrać inny. Pojawią się także specjalne modele gokartów, przeznaczone do jazdy poza torem, a osobom zainteresowanym zostaną wyjaśnione tajniki jazdy wyczynowej na hulajnodze.

Mistrzostwa Polski zostaną połączone z czempionatem Starego Kontynentu. Odbędą się w Warszawie, w Skateparku ,,Jutrzenka’’ przy ul. Rozbrat 5. Jednodniowa impreza potrwa od godziny 7:00 do 19:00. Rywalizacja nie zakończy się jednak na szczeblu europejskim, gdyż zwycięzcy w drugiej połowie czerwca pojadą do Barcelony, by walczyć o złoto Świata.