Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Fotografia

Rowerem ze smartfonem

Na przestrzeni ostatnich stuleci człowiek pokonał wiele przełomowych dystansów. Wydarzenia takie jak pierwszy przelot nad Atlantykiem, opłynięcie Pacyfiku czy przelot balonem dookoła świata przeszły do historii i są wzorem do naśladowania dla pokoleń. Jednym z tych „naśladowców” jest Damian Dobryk, który w kwietniu rozpoczął swoją rowerową podróż wzdłuż wybrzeży obu Ameryk. Co ją wyróżnia od innych? Dobryk odbywa ją razem ze smartfonem HTC One, na którym uwiecznia piękne widoki i dokumentuje swoją podróż.   


Zdjęcia z wyprawy Damiana Drobyka (5).jpgZdjęcie z wyprawy Damiana Dobryka / fot. materiał prasowy HTC


Wyruszył 14 kwietnia z Nowego Jorku. Przejechał ponad 19 tys. km, zdobył prawie 100 podjazdów, przełęczy i szczytów czterech pasm górskich, a przy okazji zrobił przeszło 12 tys. zdjęć. Tak właśnie, w wielkim skrócie, przedstawia się bilans wyprawy Damiana, który zamierza objechać rowerem obszar obu amerykańskich kontynentów. Jak dotąd udało mu się pokonać ponad połowę zaplanowanej trasy. Przed rowerzystą jeszcze całe terytorium stanu Arizona i Dolina Monumentów, a także Meksyk, Hawaje oraz kraje Ameryki Południowej – czyli 15 tysięcy kilometrów.

 

Zdjęcia z wyprawy Damiana Drobyka (9).jpgZdjęcie z wyprawy Damiana Dobryka / fot. materiał prasowy HTC

 

Dobryk urodził się w Jeleniej Górze. Od wielu lat aktywnie uprawia kolarstwo MTB i turystykę górską. Bierze częsty udział w zawodach rowerowych, głównie w UpHill’ach. Regularnie organizuje wyprawy na najwyższe, najtrudniejsze oraz najbardziej kręte drogi i przełęcze świata. Obecna wyprawa Damiana nie jest jego pierwszą – rok temu zdobywał najwyższe przełęcze Alp oraz przemierzał bezkresne połacie Indii.

 

Zdjęcia z wyprawy Damiana Drobyka (18).jpgZdjęcie z wyprawy Damiana Dobryka / fot. materiał prasowy HTC

 

Dobrykowi w wyprawie towarzyszy HTC One, którym stara się uchwycić niesamowite widoki. Smartfon ten ma bardzo dobre parametry: system Android 4.1.2 Jelly Bean z nakładką HTC Sense 5.0, wyświetlacz S-LCD3, 4,7 cala o rozdzielczości 1080×1920 Px (469ppi), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 600 (Krait) o taktowaniu 1,7 GHz, silnik grafiki Adreno 320, 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Tak dobre zdjęcia, wykonywane przez Dobryka, zapewnia wbudowany aparat 13,1 MPx wykorzystujący m.in. technologię UltraPixel, autofokus, Smart Flash oraz Optyczną stabilizację obrazu.

htc_one_silver_3v_002.jpgHTC One – świetne połączenie wydajności i elegancji


Więcej informacji na temat podróży Damiana Dobryka można znaleźć na stron na stronie: www.wykreujmy.to lub damiandrobyk.pl.