Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Teatr

Tadeusz Konwicki w Teatrze Współczesnym

W ramach ogólnopolskiego programu – Dotknij Teatru, przygotowywanego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru – Teatr Współczesny w Warszawie zaprasza 30 marca, godz. 19.00 na wieczór wspomnień o Tadeuszu Konwickim, połączony z projekcją spektaklu „Wniebowstąpienie” w adaptacji i reżyserii Macieja Englerta. Telewizyjna wersja przedstawienia została zrealizowana przez Teatr TV w 2005 roku.

 

DSC_5027_Wniebowstapienie_teatr.jpg

W kwietniu 2002 roku w Teatrze Współczesnym odbyła się premiera scenicznej adaptacji powieści Tadeusza Konwickiego – „Wniebowstąpienie”. Zakończyły ją nadspodziewanie długie, istotne – i pamiętane przez wielu z nas do dziś – rozmowy z Autorem. To jest dodatkowym powodem by spotkać się w gronie Jego przyjaciół i wiernych czytelników, aby rozmawiać o fenomenie Osoby i twórczości Tadeusza Konwickiego. W dobie, kiedy tak szybko wszystko przemija i tak łatwo o wszystkich zapominamy, jesteśmy to Jemu, ale też i sobie winni. 

 

Tadeusz Konwicki „Wniebowstąpienie” – projekcja spektaklu Teatru Telewizji z 2005 roku.  Adaptacja i reżyseria: Maciej Englert; scenografia: Marcin Stajewski; zdjęcia: Michał Englert; kostiumy: Anna Englert; muzyka: Zygmunt Konieczny.

W obsadzie: Maja Komorowska, Monika Kwiatkowska, Iwona Wszołkówna, Piotr Adamczyk, Janusz Michałowski, Krzysztof Stelmaszyk, Andrzej Zieliński i inni.  Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie Teatru.
http://www.wspolczesny.pl/archiwum/spektakle/wniebowstapienie 

 

30 marca godz. 19:00 wieczór wspomnień i pokaz rejestracji spektaklu.
31 marca godz. 19:00 pokaz rejestracji spektaklu.
Bezpłatne wejściówki  dostępne w kasie teatru od 16 marca.