Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

KULTURATeatr

Dziś skarpetki w Telewizji – Teatr TV

opus43.jpg

27 lutego, o 20:30 w TVP1 i TVP HD zobaczymy premierę na żywo spektaklu „Skarpetki opus 124”. Spektakl, w reżyserii Macieja Englerta, grany od września 2010 roku w warszawskim Teatrze Współczesnym został wyróżniony przez publiczność na Polkowickich Dniach Teatru.

Po tym, jak, w zeszłym roku (październik 2011) ponad 2,5 mln widzów obejrzało „Boską” w wykonaniu Krystyny Jandy, twórcy i organizatorzy przedsięwzięcia liczą na wysoką frekwencję. Tym razem zobaczymy Piotra Fronczewskiego i Wojciecha Pszoniaka w roli przebrzmiałych artystów, pragnących powrócić na scenę. Spektakl obejrzy nie tylko widownia przed telewizorami i w studiu. Za pośrednictwem strony: skarpetki.tvp.pl będą mogli obejrzeć go również internauci i to z opcją zmiany perspektywy, poprzez wybór widoku z jednej z czterech kamer.

Zainteresowanie telewizyjnymi premierami sztuk teatralnych oznaczałoby, że teatr telewizji jest zjawiskiem wciąż potrzebnym i aktualnym. Jak by nie patrzeć, teatr telewizji znakomicie przystaje do powszechnie aprobowanej idei demokratyzacji sztuki, a jednocześnie pomaga przeciwdziałać zjawisku infantylizacji telewizji jako medium. Zobaczymy, jakie wnioski przyniesie dzisiejszy wieczór.