Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

KULTURA

Spotkaj się z samym sobą

W HBO jest emitowany trzeci sezon serialu „Bez tajemnic”, opowiadającego o psychoterapii. Poruszane w serialu tematy stały się punktem wyjścia do dyskusji, organizowanych w Faktycznym Domu Kultury. Spotkania i rozmowy m. in. z twórcami serialu i psychoterapeutami, odbędą się 13 i 20 listopada.

bez tajemnic3.jpgfot. materiały prasowe


Tytuł pierwszego spotkania (które odbyło się 6 listopada) to „Wyprawa w głąb siebie – najtrudniejsza życiowa podróż”. Rozmowa z udziałem Agnieszki Glińskiej, Bartka Konopki i Przemysława Nowakowskiego dotyczyła ucieczki lęku przed konfrontacją z samym sobą, co stało się wspólną cechą dla wszystkich bohaterów trzeciego sezonu „Bez tajemnic”.

Drugie spotkanie (13 listopada) będzie poświęcone „Tabu – w konflikcie ze światem”. W „Bez tajemnic” tematy tabu są poruszane bardzo często. O tym jak je przełamywać, mówić oraz dlaczego warto to robić, będą rozmawiać: prof. Zbigniew Mikołejko, Magdalena Namysłowska oraz Agnieszka Jucewicz (redaktor naczelna „Wysokich Obcasów”).

W ostatnim spotkaniu, którego tytuł brzmi: „W roli głównej. Czyli co gramy i jakie mamy maski”, wezmą udział aktorzy występujący w „Bez tajemnic”: Magdalena Popławska i Piotr Głowacki. Pojawi się także psychoterapeuta i konsultant serialu Paweł Holas. Rozmowa ma skłonić do refleksji nad tym jakie role i dlaczego narzucają sobie ludzie (nie tylko w serialu).

bez-tajemnic-hbo-fot-materialy-prasowe.jpgfot. materiały prasowe

Spotkania odbywają się w ramach cyklu „Bez tajemnic – Spotkaj się z samym sobą”, w Faktycznym Domu Kultury, przy ul. Gałczyńskiego 12 w Warszawie. Każde rozpoczyna się o godz. 19.00 od emisji dwóch odcinków „Bez tajemnic”, po których następuje dyskusja.