"KOLEKCJA WRZESIŃSKA NR 5" Z. TOMASZCZUKA

20 kwietnia o godzinie 18.00 Stara Galeria ZPAF zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Déjà vu” Zbigniewa Tomaszczuka.

Zdjęcia stanowią kontynuację projektu „Kolekcja wrzesińska”, który od 2009 roku ukazuje poszczególne artystyczne odsłony Wrześni. W projekcie uczestniczyło do tej pory czterech fotografów – Bogdan Konopka, Andrzej Jerzy Lech, Mariusz Forecki oraz Nicolas Grospierre.

fot. Zbigniew Tomaszczuk

Na kolejną (piątą) część projektu składają się zarówno współczesne fotografie, wykonane na zamówienie burmistrza miasta, jak i archiwalne zdjęcia z rodzinnego albumu Zbigniewa Tomaszczuka, bowiem fotograf spędził we Wrześni pierwsze lata swojego dzieciństwa. „Déjà vu” jest zatem opowieścią o krainie lat dziecinnych oraz fotograficzną podróżą w poszukiwaniu miejsc, ludzi oraz wspomnień, którą autor odbywa po półwieczu.

Ekspozycja potrwa do 12 maja.

Kurator wystawy – Waldemar Śliwczyński.

Wstęp wolny.

Stara Galeria ZPAF