Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

FotografiaKULTURA

"Pamięć Utrwalona" Kasi Wrońskiej w Teatrze Scena Lubelska

W najbliższy piątek 13.02.2015 o godz. 19:00 w Teatrze Scena Lubleska odbędzie się prezentacja instalacji fotograficznej Kasi Wrońskiej, która inspirowana jest ludzką skłonnością do przechowywania wspomnień i opowiadania baśni.

 

Kasia zaprosi Was do krainy obrazów powstałych w wyniku potrzeba zachowania pamięci, a Zespół Cup Of Time oprowadzi Was po świecie wyobraźni pobudzonej barwą czystych, harmonijnych opowieści muzycznych, a wszystko to w niezwykłej symbiozie obrazu i dźwięku.

„Pamięć utrwalona” to  zbiór starych fotografii różnych rodzin, zreprodukowanych i zamkniętych w butelkach. Autorka zebrała zagubione, zapomniane lub porzucone fotografie i opowiedziała na nowo historie osób na nich przedstawionych. Zdjęcia zanurzone są w roztworze chemicznym, co chroni je przed niszczeniem i ocala od zapomnienia.


Podświetlone ciepłym światłem butelki zdjęcia z ludzkimi wizerunkami sprawiają wrażenie jakby ich bohaterowie dostali nowe życie. Płyn wprowadzony do butelki dodatkowo zniekształca obraz i dynamizuje odbiór.


Zdjęcia przedstawiają ludzi z rożnych warstw społecznych, określają właściwie cały cykl życia człowieka. W tej instalacji ścierają sie sylwetki osób, które za życia nigdy nie miały szansy się spotkać. Rożne okresy powstania zdjęć, rożne warstwy społeczne, rożne historie i jedno miejsce, w którym wszyscy spotykają się.  


Mat. aturora


Instalacji będzie towarzyszył koncert zespołu Cup Of Time, który powstał w 2008 roku z inicjatywy Ryszarda Borowskiego, cenionego flecisty, kompozytora i wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Cup of Time jest obecnie jedynym, stale działającym polskim zespołem wykonującym muzykę trzeciego nurtu (połączenia klasyki i jazzu), co nie oznacza ograniczania się jedynie do takiej stylistyki.

 

Teatr Scena Lubelska 30/32

Praga/Warszawa

13.02.2015

Start: Godz. 19:00