Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

KULTURA

Nadchodzi czas na Wianki

Noc Świętojańska jest najkrótszą w roku i z tej okazji po raz dwudziesty organizowana będzie impreza plenerowa na Podzamczu. Mowa o Wiankach nad Wisłą, które zostaną połączone z jubileuszem 60-letniej Stołecznej Estrady. Tym razem start od wczesnego popołudnia, ponieważ jeszcze przed wieczornym koncertem rozpocznie się piknik. 

wianki2fot. materiał prasowy Stołecznej Estrady

Impreza odbędzie się 20 czerwca, a jako główna gwiazda wystąpi Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing. W jego wykonaniu będzie można usłyszeć piosenki Bogdana Łazuki, Wojciecha Młynarskiego, Johnny’ego Casha i Franka Sinatry. Na scenie zagości również brytyjska legenda The Charlatans,GrubSon z DJ BRK, Jareckim i zespołem SANEPID oraz Rebeka.

W tym roku muzyka rozbrzmi już w ciągu dnia, gdy ok. 14:00 rozpocznie się Piknik Świętojański. Zagra Janek Młynarski oraz Warszawkie Combo Taneczne i zaprezentują współczesne wersje takich przebojów jak La Paloma czy W Saskim Ogrodzie. W ramach jubileuszu najstarszej instytucji organizującej wydarzenia kulturalne w Polsce, zaprezentowane będą piosenki ostatnich sześciu dekad. Specjalne aranżacje przygotują Soul Service & Break da Funk.

wianki3fot. materiał prasowy Stołecznej Estrady

Zapowiadane są niespodzianki, a z podanego planu wiadomo, że ok. 19:00 rozpocznie się pokaz różnokolorowych latawców i potrwa godzinę. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w ich puszczaniu i otrzymają wskazówki od specjalistów. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Wianki nad Wisłą tradycyjnie zakończą się o północy pokazem sztucznych ogni. 

wianki