Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Film

Świat w kadrach

8pdffhead_plW Warszawie odbędzie się 9. festiwal filmów dokumentalnych Planete+ Doc Film Festival. To największa w Polsce impreza tego typu


Na tegorocznym Planete+ Doc Film Festival nie zabraknie aktualnych tematów polityczno-społecznych. Arabska Wiosna, Anonymous i ruch Oburzonych zainspirowały dokumetantalistów z całego świata. Filmy te trafiły do sekcji Oblicza rewolucji. Z kolei w sekcji Historie intymne warto zwrócić uwagę na „Kołysankę z Phnom Penh” polskiego reżysera Pawła Kloca. Choć film powstał zaledwie rok temu, to już zdążył zdobyć wyróżnienia na festiwalach w Toronto, Krakowie i Lipsku.

 

Ponad 150 filmów podzielonych na 14 sekcji będzie można obejrzeć w Kinotece, Kino.LAB-ie i Kinie Luna w dniach 11-20 maja. 

 

Twórcą, któremu poświęcono osobną sekcję jest austriacki dokumentalista Michael Glawogger. Jego filmy charakteryzują się tym, że w sposób syntetyczny opowiadają historie bohaterów z różnych zakątków świata. Oprócz jego najnowszego filmu „Chwała dziwkom”, będzie można przypomnieć sobie obsypane nagrodami „Śmierć człowieka pracy” i „Megamiasta”.

 

Przedsprzedaż biletów już ruszyła w kinach festiwalowych i potrwa do 11 maja. Przy zakupie dziesięciu lub więcej biletów, koszt jednego wyniesie 12 zł. Po rozpoczęciu się festiwalu cena biletów normalnych wyniesie:

  • Kinoteka i Luna: 15 zł od poniedziałku do piątku do godz. 17.00, 16 zł od piątku od godziny 17.00 do niedzieli
  • Kino.LAB: 14 zł