Uwikłani w sieć łódzkiego Fotofestiwalu

425986_10150584751190669_304719765668_9024913_906797529_n.jpgDziś rusza międzynarodowy Fotofestiwal w Łodzi. Tym razem pod hasłem: I*NETWORK. HUMAN CONNECTION

W pogramie głównym festiwalu znalazły się wystawy, spotkania autorskie, warsztaty, wykłady, fotospacery, wręczenie nagrody Grand Prix Fotofestiwalu oraz przegląd portfolio. Tegoroczne wydarzenie opierać się będzie na obrazowej analizie znaczenia współpracy, sieci i społeczności w fotografii. Na wystawie kuratorskiej zobaczymy między innymi fotografie Joachima Schmida, Yanna Grossa czy Luci Nimcovej. Oprócz tego, na widza czeka wystawa polskich szkół fotograficznych oraz zwyciężcy Grand Prix Fotofestiwalu.

Wydarzeniem wyjątkowym dla Fotofestiwalu będzie wystawa wybranych prac z polskich kolekcji fotograficznych w Muzeum Miasta Łodzi. „Uwikłani w płeć” powstałe pod okiem Adama Mazura, to szansa, by zobaczyć niepublikowane dotąd prace m.in. Zbigniewa Libery, Tadeusza Rolke i Natalii LL.

Fotofestiwal w Łodzi potrwa do 20 maja. Więcej informacji na oficjalnej stronie Fotofestiwalu.