Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Film

Kino nad Wisłą

Pomysł spotkania się w Barcelonie z Penélope Cruz, w teatrze z Natalie Portman, a z Georgem Clooney’em na Hawajach wydaje się nierealny? W te miejsca ze słynnymi gwiazdami można przenieść się podczas filmów wyświetlanych w ramach letnich kin plenerowych w Warszawie.


Kina plenerowe, które stają się coraz popularniejsze, przyciągają rzesze widzów. Jest to sposób na nadrobienie zaległości, zrelaksowanie się lub miłe spędzenie czasu z przyjaciółmi i rodziną. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, ponieważ w Warszawie odbywa się kilkanaście filmowych cykli, które zaczęły się na początku lipca i potrwają nawet do połowy września. Projekcje ogląda się na świeżym powietrzu lub w specjalnie przeznaczonych miejscach na terenie klubów i kawiarni. Organizatorzy przeważnie zapewniają leżaki, które ze względu na ograniczoną ilość warto zająć wcześniej. Wstęp jest wolny.

 

DSC_3637.JPGfot. Katarzyna Zając

 

Oto letnie kina w Warszawie:

 • „Filmowa stolica lata” – potrwa od 2 lipca do 5 września. Filmy są wyświetlane w dziewięciu różnych miejscach w Warszawie: na Polu Mokotowskim, Kopie Cwila, w Ogrodzie Saskim, Parku Skaryszewskim,  Centrum Nauki Kopernik, Parku Henrykowskim, Parku Kępa Potocka, Parku Bródnowskim i w Rembertowie, SP nr 217. Program przeglądu na stronie: www.filmowastolica.pl
 • „Kino letnie” w Złotych Tarasach – w każdy piątek i sobotę o godz. 20:00 na patio. Potrwa od 5 lipca do 21 września. Więcej na stronie www.zlotetarasy.pl
 • „100 leżaków i ekran” – Kino Letnie FILMBOXu i ANTYRADIA, na które zaprasza CYFROWY POLSAT. Seanse w każdą środę na Polu Mokotowskim obok Pubu Lolek. Przed każdą projekcją odbywać się będą zabawy i konkursy. Filmy w ramach tego cyklu wyświetlane są również w Krakowie, Katowicach i Jastarni. Więcej na stronie www.publolek.pl
 • „Kino i Wino” – w każdą środę od godz. 21:00 w klubie Temat Rzeka. Możliwość degustacji win portugalskich.
 • „Letnie Kino Kępa” – Filmy wyświetlane są tylko w lipcu w Klubie Kultury Saska Kępa oraz Against Gravity. W czwartki zaprezentowane zostaną filmy w ramach cyklu „Podróże, moja miłość”, a w piątki – w ramach cyklu „Historie nie do zapomnienia”.
 • „Filmowe Letnisko”  – w Wawrze. W lipcu pokazy będą odbywać się w Falenicy w piątki i soboty o godz. 21:30, natomiast w sierpniu w Międzylesiu o godz. 21:00.
 • „Plan filmowy” – potrwa od 7 lipca do 15 września w każdą niedzielę w Klubie Plac Zabaw. W programie m.in. dokumenty muzyczne, blok poświęcony współczesnym miastom czy blok najnowszych dokumentów z festiwalu Planete Doc.
 • „Kino pod Minogą” – potrwa od 5 lipca do 17 sierpnia  na Chmielnej 21 w Galerii Jabłowskich. Filmy przybliżą warszawski folklor, kulturę i gwarę.
 • „Letnie kino Zachęty” – potrwa od 9 do 23 lipca przed Klubojadalnią Eufemia (budynek rektoratu Akademii Sztuk Pięknych, Krakowskie Przedmieście 5).
 • Kino w Parku BródnowskimFilmy wyświetlane w soboty co dwa tygodnie. W lipcu o godz. 21:45, w sierpniu o godz. 21:15. We wszystkich produkcjach pojawi się George Clooney.
 • „Kino Perła” – filmy są wyświetlane od 5 czerwca przez 13 tygodni od środy do niedzieli od godz. 20:00 w dziedzińcu kamienicy przy ulicy Kredytowej 9. Będzie można obejrzeć produkcje znanych reżyserów: Kevina Smitha, Johna Carpentera, Quentina Tarantino czy Kim Ki-duka.
 • „Kino letnie” w Centrum Nauki Kopernik. Potrwa od 5 lipca do 23 sierpnia. Filmy będą prezentowane w każdy piątek o godz. 21:00 w Parku Odkrywców (scena przy Planetarium). Seanse będą poprzedzone dyskusjami ze specjalistami.