Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Film

Afrykański żar nad Warszawą

Zimne kwietniowe dni będą musiały poddać się gorącej atmosferze kina prosto z Afryki. Już w tym tygodniu startuje kolejna edycja festiwalu AfryKamera. Prezent dla wszystkich zmarzniętych i gratka dla rozkochanych w Afryce

sunday_in_brazzaville_1kadr z filmu Niedziela w Brazzaville”

19 kwietnia rusza siódma odsłona festiwalu filmów afrykańskich AfryKamera. Jak co roku, nie zabraknie najciekawszych, nagradzanych na festiwalach produkcji z całego kontynentu. Wyświetlone będą zarówno filmy fabularne, jak i dokumenty, krótkie metraże czy animacje. Wśród zaplanowanych bloków filmowych znalazły się między innymi „Made in Africa”, czyli najlepsze filmy ostatnich lat oraz „Rytmy Afryki” prezentujące dokumenty muzyczne. Warto przeanalizować program dokładnie, bo w tym roku jest z czego wybierać. Wśród muzycznych filmów dokumentalnych na uwagę zasługuje nagrodzona na kilku festiwalach Niedziela w Brazzaville”. To barwna, euforyczna opowieść o weekendzie w jednym z najbiedniejszych miejsc na świecie. I wcale nie będzie to smutna historia, a egzotyczna i wciągająca ilustracja życia.

Oprócz filmów w programie festiwalu znalazły się między innymi wystawa zdjęć, pokazy multimedialne oraz koncert. Wszystkie wydarzenia będą odbywać się w Kinotece oraz Staromiejskim Domu Kultury. Na festiwalu mają pojawić się też sami twórcy.

Festiwal zakończy koncert afrobluesowego artysty z RPA Ongxa Mony. Impreza odbędzie się 26.04. w Kawiarni Kinoteki, a wstęp na nią jest darmowy.

http://www.youtube.com/watch?v=S6VQuR85hSw

 

Część filmów będzie można oglądać bezpłatnie na stronie http://www.iplex.pl 

 

afrykamera2012hiresBilety do kupienia w kasach Kinoteki: 18 zł (norm.), 15 zł (ulg.)

Pokazy w Staromiejskim Domu Kultury oraz 26 kwietnia w Kinotece: wstęp wolny (do wyczerpania miejsc)

 

Szczegółowy program i informacje o festiwalu: www.afrykamera.pl