Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Fotografia

Wystawa zdjęć Przemka Dzienisa

Do 30 kwietnia w Lookout Gallery można oglądać zdjęcia jednego z najbardziej charakterystycznych polskich fotografów młodego pokolenia – Pawła Dzienisa. 

Projekt nosi tytuł „Falling Up”, składa się na niego dziesięć autorskich zdjęć Dzienisa. Większość z nich utrzymana jest w charakterystycznej konwencji fotografa – centrum każdego zdjęcia stanowi człowiek, często pozbawiony ekspresji, trwający w zadumie, o twarzy „bez wyrazu”. Tylko jedna z fotografii przedstawiająca mężczyznę, po którego twarzy spływa niebieska farba, jest zwrócona na bezpośredni kontakt z widzem. To nowość w twórczości Pawła Dzienisa, która może być zapowiedzią nowego etapu. 

Mimo iż Dzienis należy do młodego pokolenia polskich fotografików, już jest o nim głośno. Artysta współpracował między innymi z takimi tytułami jak Malemen, Wysokie Obcasy, Monitor Magazine czy Kikimora. W jego zdjęciach wyróżnia się połączenie realizmu z surrelizmem, prawdy z fikcją, a także surową estetykę.  Projekt „Falling Up” ma zostać wzbogacony o odświeżające elementy przy zachowaniu podstaw konwencji autora. 

 

1960065_750704938274284_319960312_n.jpgPrzemek Dzienis, „Untitled” z cyklu „Falling Up”. źródło : www.facebook.pl