Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Fotografia

Warszawskie Dni Fotografii 2010

Już 11-13 czerwca Dawna Wytwórnia Wódek “Koneser” na warszawskiej Pradze zamieni się w ogromną galerię pełną wystaw fotograficznych, pokazów slajdów i inspirujących warsztatów. Wszystko to za sprawą imprezy fotopolis EXPO – Warszawskie Dni Fotografii!

 

Kulminacją imprezy będzie niezwykła Noc Pragi. W sobotni wieczór, 12 czerwca na ulicy Ząbkowskiej i w okolicach musi pojawić się każdy spragniony kultury!

Podczas trzydniowej imprezy fotopolis EXPO w Koneserze będzie można obejrzeć mnóstwo wystaw fotograficznych, które zainspirują przed wakacyjnymi podróżami. Te trzy fotograficzne dni to także niezwykła okazja do nauki, które będą wypełnione warsztatami prowadzonymi przez wykładowców Akademii Fotografii i znanych fotografów ze studia Makata, Photoproduction, ZPAF-u, ZPFP oraz Fundacji Mongrel. W programie m.in. fotografia nocna i streetowa (praski plener), fotografia przyrody (dzikie nadwiślańskie brzegi, ZOO), fotografia mody, pokaz malowania światłem, wykłady z fotoreportażu m.in. wykład Krzysztofa Tomasiuka pt “Dokumentaliści czy oszuści?”, wystawa “Clubbing” czy warsztaty psychologii fotografii prowadzone przez Gosię Mrozek i Joannę Szelugę.

 

expo -zdjęcie z targów.jpegZdjęcie z targów EXPO.

 


Natomiast w sobotni wieczór, 12 czerwca w Koneserze zaplanowano Noc Pragi. To obowiązkowy punkt programu dla wszystkich spragnionych kultury. Tej nocy wszystkie praskie galerie i kluby będą pełne niezwykłych wydarzeń do późnej nocy.

Fotopolis Expo to również możliwość poznania i przetestowania najważniejszych nowości sezonu, nie tylko na stoiskach koncernów fotograficznych, ale także na specjalnym fotograficznym ringu. Można przyjść z własną kartą pamięci i testować możliwości wystawionych aparatów, w tym najnowszego modelu Sony NEX-5.

 

 

fotopolis EXPO  – Warszawskie Dni Fotografii

11-13 czerwca 2010

Centrum Wytwórni Wódek “Koneser”

ul. Ząbkowska 27/31, Warszawa

więcej na expo.fotopolis.pl