Questions Without Answers – pół tysiąca zdjęć VII na domowej półce

Za siedemdziesiąt euro mamy ciągły dostęp do dwudziestu lat twórczości fotografów agencji VII – 50 wybranych reportaży, pół tysiąca zdjęć – na domowej półce. W sprzedaży od listopada tego roku!

Ladefoged_The_Albanians.jpgZ reportażu „The Albanians” autorstwa Joachima Ladefogeda

Kto się interesuje fotografią dokumentalną i dziennikarstwem, ten zna agencję VII. Ale nie każdy, wie jak powstała ta jedna z najbardziej prestiżowych i cenionych agencji fotograficznych na świecie. „Na przełomie wieków rynek fotograficzny był odczłowieczony”, mówi Ron Haviv, zacytowany w nowym albumie, który podsumowuje twórczość fotografów VII – „Pytania bez odpowiedzi” („Questions Without Answers”).

Wstęp autorstwa Davida Frienda opowiada na przykład o tym, że wszystkim uwikłanym w narodziny VII od grafika po prawnika, płacono w odbitkach. „Questions Without Answers” to publikacja wydana z okazji 10. urodzin tego kolektywu. Zamieszczone tu fotografie stanowią szeroki wachlarz prac fotografów Siódemki. Jest to pierwsza tego typu publikacja.

Album prowadzi nas od Bośnii poprzez Irak do Kanady. Opowiada o wojnie, kulturze rybackiej, polityce, świecie mody czy też                 o poligamii w Stanach Zjednoczonych. „VII wzięło na siebie obowiązek bycia głosem tych, którzy go nie mają”, pisze wydawca Phaidon Press – „Ten album nie jest prostą historią zeszłych dekad”. Jest natomiast świadectwem tego, jak fotografowie VII dostrzegali historię, której nie zawsze mogliśmy dostrzec my – kwintesencja fotoreporterstwa.

Sinclair_Polygamy_in_America.jpgZ reportażu „Poligamia w Stanach Zjednoczonych” autorstwa Stephanie Sinclaira

Zobacz więcej na:

http://www.phaidon.co.uk/store/photography/questions-without-answers-9780714848402/ oraz www.viiphoto.com