Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Fotografia

Przyznano nagrody World Press Photo

Poznaliśmy wyniki największego i zarazem najbardziej prestiżowego konkursu fotograficznego World Press Photo. Było to już 58 wydanie. Napłynęło 97912 zdjęć od 5692 fotografów ze 131 krajów.

 

Autorem zdjęcia roku został duński fotograf Mads Nissen. Zdjęcie przedstawia parę homoseksualistów pochodzących z Rosji. Fotografia jest częścią większego zbioru zdjęć pod tytułem „Homofobia w Rosji” ukazującego trudy życia homoseksualistów w tym kraju.

 

World Press Photo of the Year - Contemporary Issues - 1st prize singles - Mads Nissen.jpgWorld Press Photo of the Year – Contemporary Issues – 1st prize singles – Mads Nissen

 

Na uwagę zasługuje fakt, że jury dostrzegło także pracę naszego rodzimego fotografa. Drugie miejsce w kategorii Projekt długoterminowy zdobył Kacper Kowalski. Nagrodzony cykl zdjęć przedstawia skomplikowane relacje pomiędzy człowiekiem i naturą.

 

Long Term Projects - 2nd prize stories - Kacper Kowalski.jpgLong Term Projects – 2nd prize stories – Kacper Kowalski

 

Dla Kacpra Kowalskiego jest to już trzecie wyróżnienie na World Press Photo. W 2014 roku zajął drugie miejsce w kategorii Natura, za cykl pod tytułem „Toxic beauty”. Również w  2009 zajął drugie miejsce. Tym razem w kategorii Sztuka i rozrywka za cykl po tytułem „Jeden dzień”
Więcej zdjęć Kacpra Kowalskiego pod adresem: http://www.kacperkowalski.pl
 

 

Wszystkie nagrodzone prace możemy oglądać na stronie internetowej organizatora: http://www.worldpressphoto.org