Nowy serwis WWW World Press Photo

World Press Photo uruchomiło nową stronę internetową. Jej celem ma być prezentowanie konkursowych fotografii w szerszym kontekście niż dotychczas, pojawił się także nowy dział „Akademia”.

Nowy dział ma pozwolić na realizację celu WPP, jakim jest rozszerzenie działalności w obszarze edukacyjnym i wydawniczym. Mają w nim być zamieszczane m.in. wykłady z dziedziny fotografii prasowej. Ponadto rozbudowano dział „Galeria” – teraz można nie tylko obejrzeć nagrodzone prace, ale także dowiedzieć się więcej na temat ich szczegółów technicznych, poznać miejsca wykonania zdjęć, a także zapoznać się lepiej z autorami, dzięki wzbogaceniu działu o wywiady z twórcami.

Uruchomienie nowej witryny WWW jest pierwszym krokiem na drodze do realizacji celu, jakim jest zwiększenie zaangażowania odbiorców poprzez ułatwienie dostępu do zbiorów WPP w sieci.

wpp_strona.jpg

World Press Photo to najważniejszy światowy konkurs dla fotografów prasowych. Odbywa się co roku, a wyniki są ogłaszane w lutym. Nagrody są przyznawane w kilkunastu kategoriach. W konkursie odnosili sukcesy polscy fotografowie, m.in. Tomasz Gudzowaty, Filip Ćwik, Wojciech Grzędziński, Rafał Milach i inni. Fundacja WPP działa od 1955 roku.

Nową stronę World Press Photo można zobaczyć pod adresem: www.worldpressphoto.org.