Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Film

Marilyn Monroe nad Odrą

Najnowsze premierowe filmy, produkcje młodych niezależnych twórców i wspomnienia głośnych hitów sprzed lat. To wszystko będzie można zobaczyć na 2. American Film Festival, który odbędzie się tej jesieni we Wrocławiu.

tirStolicą Dolnego Śląska w dniach od 15 do 20 listopada br. stanie się centrum amerykańskiego kina. Na drugim już festiwalu filmów ze Stanów Zjednoczonych na widzów czeka mnóstwo atrakcji. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego ponieważ pokaz podzielony jest na cztery tematyczne części.

W pierwszej części – „Highlights” – na uczestników czekają pokazy najnowszych mega produkcji rodem z Hollywood. „Spectrum” to natomiast prezentacja mniej znanych filmów fabularnych, niepokazywanych dotychczas na polskich i europejskich ekranach. Dla wielbicieli debiutanckich, niskobudżetowych produkcji młodych twórców przeznaczona została część „On the Edge”. „American docs” będzie gratką dla zainteresowanych amerykańskim dokumentem. W tej części widzowie nie będą tylko biernymi obserwatorami. Każdy z nich będzie mógł zagłosować na film, który najbardziej mu się podobał.

Na festiwalu nie zabraknie także sentymentalnej podróży do przeszłości. Na tegorocznym pokazie zaprezentowane zostaną filmy np. Billy’ego Wildera. Do jego odrobku należą chociażby tak znane filmy jak „Słomiany wdowiec”, który wypromował Marilyn Monroe, czy „Pół żartem pół serio”.

Organizatorzy festiwalu nie tylko zadbają o odczucia estetyczne widzów, ale także o ich zakwaterowanie. Dla kinomanów spoza Wrocławia przygotowano szereg hoteli, w których dla uczestników pokazu czekają zniżki za pokój.

Dla tych, których nie interesują tylko najnowsze amerykańskie produkcje 3D i którzy chcą poznać prawdziwą naturę kina za oceanu American Film Festival jest wydarzeniem obowiązkowy.

15–20 listopada 2011 roku

Kino Helios, Wrocław

Ceny biletów: 17 zł, 16 zł, 15 zł, karnet 170 zł