Samsung Galaxy S5 już 24 lutego?

Firma Samsung miała zamiar wypuścić następcę S4 pod koniec pierwszego kwartału 2014 roku, Jednak spekuluje się, że może to nastąpić już 24 lutego na spotkaniu medialnym „Unpacked 5”, które odbędzie się w Barcelonie.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy koreański producent podsyca atmosferę wokół premiery swojego nowego flagowca Galaxy S5 pozwalając na drobne (celowe?) wycieki informacji np. zestawienie specyfikacji, którego nie potwierdził, czy screeny wyświetlacza. Sam „Unpacked” z wyróżnioną cyfrą „5” nie jest wprost zaproszeniem na premierę S5. Grafika reklamująca spotkanie zawiera też pewne określenia, które mogą nawiązywać do cech nowego smartfona Samsunga: speed – wydajniejszy procesor, social – ułatwiony dostęp do mediów społecznościowych, fitness – zwiększenie nacisku na funkcje związane z monitorowaniem zdrowia.

unpacked-5.jpgReklama, zapowiedź, a może zwykłe zaproszenie? / źródło sammobile.com

Ostatnio wyciekły również specyfikacje S5 pochodzące z AnTuTu Benchmark. Serwis ten zakłada (albo wie), że nowe urządzenie Samsunga zostanie wyposażone w: procesor Snapdragon 800, silnik graficzny Adreno 330, wyświetlacz 1080×1920, aparat z matrycą o rozdzielczości 15,9 MPx, przednią kamerę 2,1 MPx oraz system operacyjny Android 4.4.

W teście AnTuTu Galaxy S5 miałby uzyskać 35666 punktów. Te specyfikacje nie przemawiają jednak do fanów nowych technologii. Twierdzą oni, że zastosowanie powyższych podzespołów, w nowym urządzeniu Samsunga, nie byłoby zbyt innowacyjne, zważywszy na rozwijający się rynek smartfonów. Spekulują, że zostanie zamontowany w nim przynajmniej procesor ośmiordzeniowy Exynos wspomagany czterordzeniowym Snapdragonem 805 a wyświetlacz będzie miał przynajmniej 2000 Px rozdzielczości.

antutu-s5-16-mp-2.jpgSpecyfikacje S5 wg AnTuTu / źródło AnTuTu Benchmark

antutu-s5-16-mp-3.jpgSpecyfikacje S5 wg AnTuTu cd / źródło AnTuTu Benchmark

Nie pozostaje nic innego jak czekać cierpliwie do 24 lutego i może po tej dacie wszyscy poznają prawdziwe specyfikacje Samsunga Galaxy S5.