Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

KULTURAMuzyka

Premiera nowego albumu Gorillaz

Wirtualny duet hip-hopowy powraca na scenę muzyczną. Twórcy komiksowych teledysków postanowili odpowiedzieć na prośby fanów o nowe nagrania. 

Przygotowywany materiał nie ma jeszcze tytułu. Następca płyty The Fall był zapowiadany już na 2016 rok, jednak premiera została przesunięta na 2017. Jamie Hewlett, połowa muzycznego duetu, twierdzi enigmatycznie, że nowy album jest „czymś naprawdę wyjątkowym”. Do sieci został wypuszczony singiel zatytułowany Hallelulah Money, w którym pojawił się Benjamin Clementine – obejrzało go już ponad 3 mln osób korzystających z serwisu YouTube.

Gorillaz to zespół, który największą popularność zdobył dzięki płycie Demon Days z przebojami Feel Good Inc czy Dare. Jest również znany z teledysków utrzymanych w komiksowej konwencji, w których nie zobaczymy twarzy muzyków, a narysowane postacie.  Gorillaz został założony na Wyspach Brytyjskich w 1998 roku i na swoim koncie ma dziewięć krążków, w tym minialbum (Tomorrow Comes Today) oraz składankę najlepszych utworów.

 

źródło zdjęcia: http://runthetrap.com/tag/gorillaz/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.