Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

ARCHIWUM

Zaplanuj karierę na targach

Oferty pracy i staży, spotkania z potencjalnymi pracodawcami i doradcami zawodowymi – W Warszawie ruszają Akademickie Targi Pracy 

Lorneta_1.jpgRusza VI edycja Akademickich Targów Pracy. W środę Pałac Kultury i Nauki w Warszawie zapełnią potencjalni pracodawcy i stawiający na rozwój kariery studenci. Organizatorami targów są: Stowarzyszenie na rzecz Akademickich Biur Karier oraz 20 biur karier warszawskich uczelni, w tym Biuro Karier Uniwersytetu Warszawskiego.

Akademickie Targi Pracy odbywają się od 2007 roku. Rokrocznie cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród studentów i absolwentów. Zapoznać się tu można z licznymi ofertami praktyk i pracy, pochodzącymi od kilkudziesięciu najlepszych pracodawców. Poprzednia edycja zgromadziła blisko 8 tysięcy zainteresowanych.

Targi to możliwość skorzystania z porad zawodowych i psychologicznych. Ponadto będzie można bliżej przyjrzeć się własnemu CV i przy pomocy doradców nadać mu właściwy kształt. Uczelnie zaprezentują ofertę szkoleń i studiów podyplomowych. Podczas targów będzie można porozmawiać nie tylko z psychologiem pracy, doradcą zawodowym czy specami od coachingu, ale również ze specjalistami Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Forum Młodych Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Krajowego Systemu Usług oraz  Inkubatora BonusCard Spinaker Innowacji.

Zainteresowani będą mogli również wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach i warsztatach. Ich tematyka krążyć będzie wokół procesu rekrutacji, czyli dowiemy się jak umiejętnie przez niego przejść i pomyślnie ów proces zakończyć.
Na stronie internetowej projektu www.jobbing.org.pl ruszyły już zapisy. Kto pierwszy, ten lepszy!

Co: Jobbing – Akademickie Targi Pracy
Gdzie: PKiN, Palc Defilad 1, Warszawa
Kiedy: 14 marca 2012, godz. 9.30-17.00