Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

ARCHIWUM

UW na Nocy Biologów!

Jak sprawić, by dawne lekcje biologii w szkole nie kojarzyły się z nudą, niepotrzebną wiedzą i ciągłymi sprawdzianami? Już po raz trzeci zmierzą się z tym pytaniem studenci i wykładowcy kilkudziesięciu uczelni z całej Polski podczas Nocy Biologów 2014. W piątkowy wieczór w swoje progi zaprasza również Wydział Biologii UW.

Noc Biologów organizowana już po raz trzeci to wielki sukces studentów i wykładowców wielu polskich uczelni, które starają się zachęcić młodych ludzi nie tylko do studiowania na kierunkach biologicznych, ale także popularyzować wiedzę z zakresu biologii wśród uczniów, studentów oraz dorosłych. To także okazja do spędzenia piątkowego wieczoru w interesujący i nietypowy sposób. 

DSC09110F.jpgZeszłoroczna edycja na Wydziale Biologii UW, źródło: www.biol.uw.edu.pl

Organizatorzy akcji na UW przygotowali bogaty program wykładów, warsztatów i interaktywnych pokazów, z których dowiedzieć się będzie można na przykład jak po zbadaniu materiału genetycznego rozpoznać przestępcę, do czego w przyszłości służyć będą komórki macierzyste a także podczas warsztatów poznać swój kod genetyczny czy urządzić sobie domowe SPA.

W budynku Wydziału Biologii UW przy ul. Miecznikowej 1, Noc Biologów 2014 rozpocznie się o godz. 15.30, a zakończy o 23.30. Natomiast początek warsztatów zaplanowany został na godz. 10.00 w Ogrodzie Botanicznym UW przy Alejach Ujazdowskich.

Na wykłady i pokazy wstęp wolny, zaś na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej szczegółów dotyczących tegorocznej edycji Nocy Biologów dostępnych jest na stronie www.nocbiologow.pl