Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

ARCHIWUM

Naukowe Mam Talent

famelab.jpgCentrum Nauki Kopernik szuka naukowego idola. W półfinale konkursu FameLab znalazło się aż pięciu kandydatów z Uniwersytetu Warszawskiego. Już 3 marca będzie można na żywo zobaczyć ich walkę o finał.

FameLab to konkurs dla badaczy nauk ścisłych, którzy w ciągu trzyminutowego wystąpienia bez pomocy multimediów muszą zrozumiale i porywająco opowiedzieć o swojej pracy naukowej. Jeśli ktoś widział wykłady TED, wie o co chodzi. Jeśli nie, niech wyobrazi sobie „Mam Talent” z naukowcami zamiast śpiewaków, akrobatów i niedzielnych magików.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2005 roku w Wielkiej Brytanii. Dziś FameLab gości w 14 krajach Europy, Azji i Afryce, w tym w Polsce.

Pierwszy etap krajowej edycji zakończył się w styczniu tego roku. Wyłoniono 25 półfinalistów, wśród których aż pięciu związanych jest z Uniwersytetem Warszawskim. Zmierzą się oni w otwartych dla publiczności półfinałach, które odbędą się 3 marca od godz. 10.00 do 19.00 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (Wybrzeże Kościuszkowskie 20). Widzowie, którzy trafnie wytypują zwycięzców, otrzymają wejściówki do laboratoriów mieszczących się w Koperniku.

Dziesiątka najlepszych uczestników weźmie udział w finale 19 maja, gdzie powalczy o 30 tys. złotych i prawo reprezentowania Polski podczas międzynarodowego finału konkursu w Wielkiej Brytanii.

Więcej szczegółów na stronach internetowych konkursu.