Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

ARCHIWUM

„Avangardowa" rozrywka

Avangarda” to największy cykliczny konwent miłośników fantastyki w Warszawie. Ósma edycja rozpocznie się już we czwartek 26 lipca w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Będzie można zagrać w rozmaite gry, poszerzyć swą wiedzę o fantastyce oraz spotkać wielu fanów i twórców.


ava.jpg
Mimo że „Avangarda” odbywa się w Warszawie, pojawią się na niej miłośnicy fantastyki z całej Polski. Konwent ma służyć integracji uczestników, propagowaniu fantastyki jako hobby, poszerzaniu wiedzy o kulturze, promocji stolicy oraz budowaniu postaw prospołecznych. Ponadto, jak mozna przeczytać na stronie http://www.ava.waw.pl,  „ma charakter konferencji z elementami rozrywkowymi. W trakcie imprezy uczestnicy będą mogli wymienić się doświadczeniem, wiedzą i osiągnięciami, spotkać z ulubionymi twórcami oraz wydawcami, zapoznać z najnowszymi odkryciami naukowymi i osiągnięciami techniki.”

Główną atrakcją konwentu będą liczne prelekcje. Niektóre dotyczyć będą stricte fantastyki, inne będą mieć charakter popularnonaukowy, prezentujące wyniki badań Kół Naukowych oraz SGGW i Politechniki Warszawskiej. Prócz tego na Avangardzie grać będzie można w gry planszowe, karciane, fabularne, bitewne oraz LARP-y. Odbędzie się wiele turniejów oraz konkursów z nagrodami. Uczestnicy poznają najnowsze pozycje literatury fantastycznej i komiksu oraz spotkają się ze znanymi pisarzami. Zostanie przeprowadzona loteria oraz akcja „Dni Dawcy – Fantastyczni Dawcy Szpiku”. Motywem przewodnim konwentu bedą obrazy potworów w kulturze.

Konwent organizuje Samorząd Studentów Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Fantastyki „Avangarda”. Wstęp jest płatny – można wykupić wejściówki zarówno na jeden dzień jak i na kilka. Koszt to, w zależności od dnia, 10-15 zł. 

 

 

 

Wydarzenie: Avangarda” konwent miłosników fantastyki

Termin: 26-29 lipca 2012 roku

Miejsce: Kampus SGGW, przy ul. Nowoursynowskiej 159, budynek 34

Wstęp: 10-15 zł w zależności od rodzaju wejściówki