mobilny_punkt_poradnictwa

Autobus dla bezdomnych

Warto o nim informować napotkanych bezdomnych. Ten drobny gest może całkowicie odmienić ich życie

Bezdomni. Ludzie, których nieszczęśliwy splot wydarzeń w życiu zaprowadził na ulicę. Wieczorami przemierzają miasto w poszukiwaniu dogodnego miejsca do spędzenia nocy. Schronienie jest szczególnie potrzebne podczas krótkich zimowych dni i mroźnych nocy.

Z myślą o takich osobach z inicjatywy warszawskiego ratusza w listopadzie powstał Mobilny Punkt Poradnictwa. W środku pojazdu na odwiedzających czekają działacze ze Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej oraz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, którzy udzielają im informacji na temat możliwej pomocy. Autobusy kursują w godz. 7-11 i 17-21, co dwie godziny z przystanku Metro Stadion Narodowy 03. Przejeżdżają przez Pragę, Śródmieście, Wolę oraz Ochotę.

Korzystanie z autobusu jest darmowe, a kursy planowane są do końca kwietnia. Warto informować napotkanych bezdomnych o tej inicjatywie, ponieważ taki drobny gest może całkowicie odmienić ich życie.

Fot. Materiały prasowe UM Warszawa/R. Motyl

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
Monodramy z Manhattanu w Warszawie
Nowojorski festiwal monodramu rusza z Stanów Zjednoczonych do Europy. Pierwsza...
Sputnik: zabawa filmową formą
Repertuar Sputnika, jak co roku, zaskakuje różnorodnością. Niejednolita jest nie...
Nie przelicz się

Rzymskimi posługujemy się coraz rzadziej. Możemy je spotkać na zabytkowych...

41. Warszawski Festiwal Filmowy

Już od 10 października tego roku rusza 41. edycja Warszawskiego...