Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

KULTURAMuzykaWYDARZENIA

Queen Symfonicznie

Fani zespołu Queen po raz kolejny mieli okazję usłyszeć największe przeboje w niezwykłej aranżacji muzyków z całej Polski.

Słynna już orkiestra Alla Viena wraz z chórem Vivid Singers pierwszy raz w 2019 roku – 20 stycznia –  zagrali dla publiczności dwugodzinny spektakl w Filharmonii Narodowej. Można było usłyszeć takie hity jak „Under Pressure”, „Bicycle Race” oraz oczywiście „We are the champions” z gościnnym występem aktora, który wcielił się w postać Freddiego Mercury’ego.

Koncert miał być w założeniu jednorazowym wydarzeniem, jednak został przyjęty z tak ogromnym entuzjazmem, że organizatorzy postanowili kontynuować przedsięwzięcie. Dzięki temu zagrano już ponad 130 takich koncertów i za każdym razem sala była wypełniona do ostatniego miejsca, a muzycy otrzymywali od publiczności owacje na stojąco.

Jan Niedźwiedzki – dyrygent i twórca projektu – po udanym koncercie 20 stycznia, już teraz zaprasza na kolejne wydarzenie z tej serii, które odbędzie się 8 września, również w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Bilety w cenach 149, 175, 199 zł.