8379626497_aa24323390_b

27. finał WOŚP tradycyjnie i trochę inaczej

Już 13 stycznia 120 tysięcy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zbierać pieniądze dla oddziałów noworodkowych. Na placu Defilad zagrają m.in. Margaret, Lao Che i Nocny Kochanek

Pieniądze do puszek w kształcie sześciokątnego graniastosłupa z logiem WOŚP ochotnicy będą zbierać w niedzielę 13 stycznia w całym mieście. Środki zebrane podczas zbiórki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Wolontariusze poruszają się zwykle dwójkami. Każdy ma legitymację ze zdjęciem, pieczątką, imieniem i nazwiskiem oraz numerem sztabu.

Główny sztab po raz kolejny zlokalizowany będzie na placu Defilad. Przed Pałacem Kultury przez cały dzień będą odbywać się koncerty, stanie diabelski młyn, a w namiocie działać będzie studio telewizyjne, z którego zbiórce przewodzić będzie Jerzy Owsiak. Na kwadrans przed czternastą z placu Defilad wystartuje 13. edycja biegu „Policz się z cukrzycą”.

Nie zabraknie też tradycyjnego Światełka do Nieba, ale w nieco innej niż do tej pory formie. O godz. 20 nie będzie pokazu sztucznych ogni, ale – jak zapowiedział Owsiak – Orkiestra przygotuje „bardzo emocjonujące, ogniste, ale przyjazne dla wszystkich widowisko”. Do pożegnania fajerwerków skłoniła Orkiestrę decyzja warszawskiego ratusza, który jako pierwszy zrezygnował z sylwestrowego pokazu sztucznych ogni.

Fot. Łukasz Widziszowski

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
Wiśniowy front
Dla przeciętnego obcokrajowca Japonia to kraj sushi, karaoke, słodkiego pyszczka...
Durczok nowym felietonistą "Wprost"
Wojny na gwiazdy między „Newsweekiem" a „Wprost" ciąg dalszy. Właśnie...
Znamy wyniki wyborów prezydenckich w USA

CNN oraz AP poinformowały dziś, 6 listopada, o godzinie 11.30...

Kampanie "beauty" już nie takie piękne
Pierwsze skojarzenie z reklamą kosmetyków? Piękna aktorka lub top modelka,...