KULTURAPolecamyPolskaTeatrWYDARZENIA

Teatry z całej Polski w Warszawie

Po raz 39. w stolicy zaczęły się Warszawskie Spotkania Teatralne, organizowane przez Teatr Dramatyczny. To okazja, żeby zobaczyć najlepsze przedstawienia z całej Polski.

WST to coroczny przegląd najciekawszych przedstawień niepokazywanych dotąd w Warszawie przeznaczonych dla odbiorców w każdym wieku.

– Warszawskie Spotkania Teatralne to cykl najlepszych przedstawień z całej Polski i byłabym w stanie polecić wszystkie spektakle głównego nurtu WST społeczności akademickiej. Myślę, że Grotowski Fest spodoba się szczególnie studentom uczelni artystycznych, związanym z teatrem – mówi Weronika Doboszyńska z działu PR Warszawskich Spotkań Teatralnych.

W ramach imprezy odbędą się trzy cykle przedstawień: nurt główny, małe WST (adresowane do dzieci) i Grotowski Fest. Bilety na spektakle można zakupić we wszystkich kasach Teatru Dramatycznego oraz za pośrednictwem serwisu online. Bilety na sztuki prezentowane w ramach głównej części spotkań rozchodzą się bardzo szybko, ale na niektóre z nich są jeszcze wolne miejsca:
Český diplom w reżyserii Piotra Ratajczaka 7.04 godz. 17:30; Teatr Dramatyczny, Scena im. G. Holoubka przy placu Defilad 1 Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Spektakl powstały na podstawie reportaży Mariusza Szczygła opowiada o niezwykłych postaciach polityki i kultury Czechosłowacji, takich jak Blondynka z filmu Miłość blondynki czy Lida Baarova, aktorka, która współpracowała z nazistami. Ukazanie tamtejszej mentalności ma skłonić do refleksji nad własną kondycją społeczną.

Bilet normalny: 50-150 zł,

ulgowy: 40-140 zł,

wejściówka: 30 zł.

Holoubek Syn Picassa w reżyserii Julii Szmyt 9.04 godz. 19:00; Teatr Dramatyczny, Scena na Woli przy ul. Kasprzaka 22 – Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu

Miejscem akcji przedstawienia jest specjalny ośrodek internowania, zamieszkiwany przez zapomnianych bohaterów komunistycznych filmów animowanych, takich jak „Żwirek i Muchomorek” czy „Krokodyl Gienia”. Reżyser Julia Szmyt podkreśla, że spektakl opowiada o polskiej historii najnowszej i wolności, z której nie umiemy korzystać.

Bilet normalny: 50-100 zł,

ulgowy – 40-90 zł,